captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ausinė kepurė“ Kauno muzikiniame teatre – ir mažiems, ir dideliems

Ateinantį savaitgalį – šeštadienį ir sekmadienį – Kauno valstybiniame muzikiniame teatre smagi premjera – armėnų kompozitoriaus Eduardo Chagagortiano komiška opera vaikams „Ausinė kepurė“.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Ateinantį savaitgalį – šeštadienį ir sekmadienį – Kauno valstybiniame muzikiniame teatre smagi premjera – armėnų kompozitoriaus Eduardo Chagagortiano komiška opera vaikams „Ausinė kepurė“.

Spektaklio kūrėjai patikslina, kad premjerinis spektaklis bus pramoga ne tik mažiesiems, bet ir į teatrą juos atlydėjusiems tėveliams – melodinga, lengvai įsimenanti muzika, dinamiškas veiksmas, išradinga choreografija.

Komiškai operai libretą pagal Ovaneso Tumaniano pasaką „Katinas ir šuo“ parašė ilgametė Maskvos vaikų muzikinio teatro režisierė Natalija Satz, libretą į lietuvių kalbą išvertė poetas Juozas Marcinkevičius.

Pasak spektaklio režisierės iš Baltarusijos Anastasijos Grinenko, tėveliai ir vaikai iš spektaklio išsineš ne vieną krislelį išminties, nes operoje pasakojama istorija padės suprasti nuoširdumo, gerumo ir sąžiningumo svarbą bei prasmę.

Režisierė džiaugėsi, kad premjerai jau beveik pasirengta, ir negailėjo pagyrų teatro trupei, kuri dirbo daug ir nuoširdžiai. Teliko „nušlifuoti“ kai kurias detales, patikslinti smulkmenas ir sulaukti svarbiausio spektaklio dalyvio – žiūrovo.

Spektaklyje vaidina Liudas Mikalauskas, Ričardas Karalevičius, Kęstutis Alčauskis, Žanas Voronovas, Raimonda Tallat–Kelpšaitė, Nomeda Vilkanauskaitė, Monika Sakalauskaitė, Justina Tomkutė, Ieva Vaznelytė, Akvilė Garbenčiūtė, Egidijus Bavikinas ir kiti muzikinio teatro artistai.

Komiškoje operoje dainuojanti šių metų „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Akvilė Garbenčiūtė sakė, kad vaidinti spektakliuose vaikams didelė garbė ir atsakomybė – būtent teatras ugdo kūrybiškumą, lavina skonį, formuoja pasaulėžiūrą.

„Dėl vaikų gebėjimo žvelgti į pasaulį ypatingai rimtai ir kartais kiek kitokiu kampu su jais galima kalbėtis įvairiomis temomis – apie meilę, ištikimybę, pagarbą ar kaip ryžtingai kovoti už teisybę“, – įsitikinusi A. Garbenčiūtė. Ji pabrėžė, kad naujajame spektaklyje prie šių sudėtingų temų prieinama žaismingu, skatinančiu fantazuoti ir vaikams gerai pažįstamu būdu – pasitelkus pasakos žanrą.

Kalbėdamas apie darbą vaikiškame spektaklyje solistas L. Mikalauskas sakė žinantis, jog vaikai atmeta bet kokį pataikavimą ir puikiai supranta viską, kas vyksta scenoje. „Todėl vaikiškuose spektakliuose kur kas svarbesnės situacijos, sceninis veiksmas, istorijos be jokių „povandeninių“ minčių. Viskas turi būti spalvinga, lengva, tikslu, charakteringa ir su aiškia, spektaklio elementus vienijančia mintimi“, – įsitikinęs dainininkas.

Spektaklį kūrė režisierė A. Grinenko, dirigentas Virgilijus Visockis, choreografas Dmitrijus Jakubovičius (Baltarusija). Scenografiją ir kostiumus spektakliui kūrė taip pat svečiai iš Baltarusijos – Andrejus Merankovas ir Julija Babajeva.

Pagrindinis operos herojus – nuoširdus, patiklus ir naivus Šuo, apsuptas įvairiausio „plauko“ personažų. Po žvėrių kaukėmis slepiasi ne kartą įvairiose gyvenimiškose situacijose sutikti veikėjai – turtingo tėvelio išpaikinta duktė Kisutė, tinkamo jaunikio ieškanti mergelė Ruda Katė, po žmonos padu tupintis ir savo pyktį ant pavaldinių kačiukų liejantis Katinas. Pasakoje sutiksime ir pasipūtėlį Aviną, blizgiais apdarais pasidabinusią storžievę Kiaulę, savimylą Ožį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...