captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sceną pirmąkart išvys „Bakchantės“

Nacionaliniame dramos teatre režisierius Gintaras Varnas rengiasi premjerai. Pirmą kartą Lietuvos teatro scenoje statoma Euripido tragedija „Bakchantės“.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Nacionaliniame dramos teatre režisierius Gintaras Varnas rengiasi premjerai. Pirmą kartą Lietuvos teatro scenoje statoma Euripido tragedija „Bakchantės“.

Spektaklį nacionaliniame dramos teatre G. Varnas stato po daugiau nei dešimtmečio. Pirmą kartą Lietuvos teatre bus galima išvysti antikos klasiko Euripido tragediją „Bakchantės“. G. Varnas sako, kad mintis statyti Euripidą kilo prieš porą metų, kai Atėnuose statė spektaklį. 

„Pusantro mėnesio gyvenau viešbutyje „Euripidas“, kuris įsikūręs Euripido gatvėj. Už lango – Akropolis. Galvojau, čia kažkoks ženklas“, – šypsojosi režisierius.

Euripidas – vienas iš trijų graikų tragikų kartu su Aischilu ir Sofokliu. Graikai, pasak specialistų, Euripidą mažiau vertino negu jo amžininką Sofoklį, kuris 24 kartus laimėjo dramų rašymo konkursus, kai Euripidas – tik 5. Tačiau praėjus šimtui metų po mirties jis tapo vienu mėgstamiausių graikų poetų ir pasaulinės literatūros klasiku.

Vengęs viešumos, nekentęs olimpiadų, nesikišęs į politiką Euripidas paskutinius gyvenimo metus praleido Makedonijoje, kur ir parašė „Bakchantes“. Dramaturgas nesulaukė šios tragedijos premjeros – ji pastatyta po jo mirties ir laimėjo dramų rašymo konkursą.

„Bakchantės“ – apie dievo Dioniso kerštą Tėbams, kerštą žmonijai. Tyrinėtojai nesutaria, ar jis buvo teisus žiauriai elgdamasis su žmonėmis, ar žmonės to nusipelnė. G. Varnas teigia, kad jo interpretacijoje jis sieks įrodyti, kad Dionisas teisus bausdamas žmones.

„Įsivaizduokit Dionisą, grįžusį po keliolikos šimtų metų: kokią mūsų Žemę jis randa XXI amžiuje? Nusiaubtą, apdergtą. Ne Žemę, o šiukšlyną, sąvartyną. Ir žmogų, kuris elgiasi su ja taip, kaip nori. Už visa tai – už iškirstus miškus, už sunaikintus paukščius – ir baudžia Dionisas žmones“, – aiškino režisierius G. Varnas.

Dievo Dioniso vaidmenį spektaklyje kuria trys artistai – aktorius Martynas Nedzinskas, baleto šokėjas Kipras Chlebinskas ir operos solistas Viktoras Gerasimovas.

„Bakchančių“ premjera nacionaliniame dramos teatre – balandžio 24 ir 25 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...