captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mirė poetas V. P. Bložė

Eidamas 88-uosius savo gyvenimo metus mirė poetas Vytautas Petras Bložė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Paskutinę 2016 metų dieną užgeso poeto, vertėjo, dainų tekstų autoriaus V. P. Bložės gyvybė. Kitų metų vasarį poetas būtų šventęs 88-ąjį gimtadienį. Šią liūdną žinią portalui 15min patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas. Jis sakė, kad V. Bložės gyvybė užgeso gruodžio 31 dieną. Poetas pastaruoju metu vis labiau silpo.

Kada ir kur bus galima atsisveikinti su poetu, kol kas nėra žinoma, tai greičiausiai paaiškės tik pirmadienį. A. Jonyno teigimu, jis veikiausiai bus laidojamas Antakalnio kapinėse. V. Bložė mokėsi Kėdainių, Šeduvos gimnazijose. Dėl tėvų tremties į Sibirą mokslus nutraukė.

Dirbo montuotoju, buhalteriu. 1949 m. Kaune išlaikė egzaminus. Vilniaus pedagoginiame universitete studijavo rusų filologiją. Dirbo Valstybinėje meninės literatūros spaustuvėje (dab. „Vaga“). 1966–1971 m. jo kūryba nebuvo spausdinama. 1975 m. persikėlė į Švendubrę prie Druskininkų, po žmonos mirties – į Kauną.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl poeto mirties.

Pasak prezidentės, V. P. Bložė sukūrė ypatingą poezijos pasaulį, kuriame buvo svarbūs ir istoriniai motyvai, ir kovojančios bei laiminčios lietuvių tautos savastis, rašoma pranešime spaudai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...