captcha

Jūsų klausimas priimtas

Studentų folkloro festivalis aidės Rumšiškėse

Balandžio 20 dieną Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia jau šeštąjį Lietuvos studentų folkloro festivalį „O kieno žali sodai“.  
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Balandžio 20 dieną Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia jau šeštąjį Lietuvos studentų folkloro festivalį „O kieno žali sodai“.

Šiųmečio festivalio programa derinama su Lietuvoje rengiamu Šiaurės ir Baltijos šalių (NORDTRAD) tradicinės muzikos seminaru „Garso ir aplinkos darna“ („Harmony: in and beyond sound“). Atsižvelgiant į tai pasirinkta festivalio tema – bičiulystė.

Vienas svarbiausių festivalio akcentų – tarmės, todėl pageidautina, kad į visų pasirodymų programas būtų įtrauktos tarmiškai atliekamos sakmės, pasakojimai, smulkioji tautosaka.

2008 metais Vilniuje pirmuosius žingsnius žengęs studentų folkloro festivalis tęsia savo kelionę po Lietuvą ir šiemet visus kviečia į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Čia koncertuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Lietuvos edukologijos, Kauno Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Mykolo Romerio, Šiaulių, Vilniaus universitetų, Vilniaus ir Klaipėdos kolegijų, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto ir Vilniaus miesto jaunimo folkloro kolektyvai – iš viso apie 200 folklorą puoselėjančių jaunų žmonių.

Pranešama, kad festivalio metu veiks ir kūrybinės laboratorijos, kuriose dirbs geriausi Lietuvos etninės muzikos specialistai. Studentai mokysis tradicinio dainavimo, sutartinių giedojimo, smuikavimo, kankliavimo, grojimo cimbolais, bandonija, armonika, pučiamaisiais instrumentais. Tradicinėje vakaronėje jaunimas prisimins smagiausius šokius ir žaidimus bei varžysis polkos su ragučiais konkurse.

Pagrindinis renginio tikslas – tęsti, puoselėti akademinio jaunimo folkloro bendruomenių tradicijas šalies aukštojo bei aukštesniojo mokslo institucijose, skatinti jaunimą pažinti senosios lietuvių kultūros vertybes bei geriau pasirengti 2014 m. vyksiančiai Lietuvos dainų šventei „Čia – mano namai“.

Festivalio programa:

11 val. – festivalio atidarymas ir paskaita Klojimo teatre;

12 val. – kūrybinės dirbtuvės etnografinėse sodybose, miestelyje;

16 val. – kamerinis koncertas miestelio bažnyčioje;

18 val. – pagrindinis festivalio koncertas Klojimo teatre;

20 val. – vakaronė Klojimo teatre.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...