captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje eksponuojama 22-oji ekslibrisų paroda

Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekoje eksponuojama 22-oji ekslibrisų paroda. Darbus pristato žinomi autoriai ir jauni menininkai.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekoje eksponuojama 22-oji ekslibrisų paroda. Darbus pristato žinomi autoriai ir jauni menininkai.

Simboliška, jog 22-oje ekslibrisų parodoje – 22 autorių darbai iš visos šalies. Miniatiūriniuose meno kūriniuose vyrauja temų įvairovė, atspindinti menininkų kūrybinės minties polėkius, tautiškumą, globalų pasaulio suvokimą. Nemažai darbų skirta ir Maironio 150 metų sukakčiai paminėti, kitiems iškiliems Lietuvos žmonėms.

„Tų asmenybių dėka atskleidžiami jautrūs mums, visuomenei, kultūrai ir net  tautai esminiai dalykai. Per tuos mažus darbus galima susipažinti  ir pamatyti istoriją, jos raidą ir t.t.“, – teigė parodos Klaipėdoje kuratorius Mindaugas Petrulis.

Kiekvienas dailininkas pasirinko sau artimą techniką, todėl darbuose vyrauja ir klasikinė tradicinė, ir kompiuterinė grafika. Tačiau kai kurie specialistai mano, kad daug svarbiau yra pati idėja ir po to jos įamžinimas bei temos atskleidimas pasirinkta forma.

„Ekslibrisas pasidarė kaip meno kūrinys, kuris jau truputį nutolo nuo to tradicinio knygos ženklo, kuris buvo prieš kelis šimtmečius pradėtas kurti konkrečiam autoriui, konkrečiai knygai. Ir, noriu pasakyti, kad tai vyksta bangomis: būna suaktyvėjimas, būna lyg ir atodūsis kūrybinėje veikloje“, – tęsė M. Metrulis.

Parodoje ir pripažintų ir jaunų kūrėjų darbai. Parodos kuratoriaus teigimu, būtent jaunųjų menininkų kūriniai ne tik turtina ekslibrisų meną ,bet ir suteikia žanrui naujų spalvų.

Ekslibrisų paroda Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekoje veiks iki gegužės pradžios.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...