captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Inis jubiliejinį gimtadienį pažymi pristatydamas naują knygą

Naująją novelių knygą „Ilgas pabučiavimas prieš aušrą“ pirmadienio vakarą Kauno menininkų namuose pristatys balandį 75-ojo gimtadienio sulaukęs rašytojas bei žurnalistas Laimonas Inis.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Naująją novelių knygą „Ilgas pabučiavimas prieš aušrą“ pirmadienio vakarą Kauno menininkų namuose pristatys balandį 75-ojo gimtadienio sulaukęs rašytojas bei žurnalistas Laimonas Inis.

Knygos sutiktuvėse, be autoriaus, dalyvaus rašytojai Robertas Keturakis bei Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, aktoriai Kristina Kazakevičiūtė, Egidijus Stancikas, Petras Venslovas, dailininkas Vladimiras Beresniovas (Vlaber). Šventiniame vakare koncertuos Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos prof. Sabinos Martinaitytės klasės studentai ir Kotryna Šileikaitė.

Pasak literatūros kritikų, L. Inio kūriniams būdingas filosofinis susimąstymas ir žaismė. Novelėse, kurios sugulė į naują leidinį, vaizduodamas atstumtojo ar gyvenimo bei istorijos vingiuose pasimetusio žmogaus būseną, autorius kuria paradoksalias situacijas. Jis nevengia ironijos, alegorijos ar net mistikos elementų. Naujoje L. Inio knygoje - ryškios tautosakos ir romantikos paralelės. Kai kurios novelės primena kino scenarijus. O atidesnis skaitytojas „Ilgame pabučiavime prieš aušrą“ užtiks ir žymių žmonių biografijų atbalsius.

Rašytojas neslepia, jog nuo jaunumės didžiausias jo pomėgis buvo spauda ir literatūra. Bendradarbiauti spaudoje jis pradėjo 1951 metais, o 1966 m. išėjo pirmoji L. Inio knyga – apybraiža „Jie buvo pirmieji“.

Iki šių dienų jubiliatas yra išleidęs per 40 autorinių apybraižų, novelių, apysakų, romanų, eilėraščių, knygų vaikams, išvertęs iš kitų kalbų daugiau nei 50 knygų. Sudarė daugybę apybraižų rinkinių ir almanachų, paskelbė nemažai kritikos straipsnių, recenzijų.

1972 m. L. Inis priimtas į Lietuvos žurnalistų sąjungą, o 1974 m. – į Lietuvos rašytojų sąjungą. Yra tapęs įvairių konkursų laureatu, pelnęs literatūros premijų.

1998 metais L. Iniui suteiktas Respublikos nusipelniusio kultūros veikėjo vardas, 2006 m. už knygas apie Kauną ir kauniečius Kauno miesto savivaldybė apdovanojo rašytoją Santakos Garbės ženklu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...