captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atila“ atsisveikina su Kauno valstybinio muzikinio teatro scena

Sekmadienį Kauno muzikiniame teatre – atsisveikinimo vakaras su moderniai pastatyta Giuzepės Verdi opera „Atila“.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Sekmadienį Kauno muzikiniame teatre – atsisveikinimo vakaras su moderniai pastatyta Giuzepės Verdi opera „Atila“.

Paskutiniajame Kaune operos „Atila“ spektaklyje pagrindines partijas dainuos Tadas Girininkas, Sandra Janušaitė, Erikas Fentonas (JAV), Dainius Stumbras, Evaldas Kondrackis, Ričardas Karalevičius.

Dėl išskirtinio pastatymo ši opera Kauno teatro scenoje buvo pavadinta „pankiškąja“. Jos kelias link Lietuvos žiūrovų prasidėjo prieš porą metų, kai Kauno valstybinis muzikinis teatras išdrįso į savo sceną įsileisti estų sunkiojo roko grupės vokalisto, žinomo Estijoje pankų judėjimo lyderio Ūllaro Saaremae režisuotą vieną iš ankstyvųjų D. Verdžio operų „Atila“.

Tai buvo bendras Kauno teatro ir Estijos nekomercinės organizacijos „PromFest“ bei Pernu miesto teatro kūrybinis darbas. Pastatymas gimė tuomet, kai į kaimyninėje šalyje vykusį operos festivalį buvo pakviestas būrys Kauno valstybinio muzikinio teatro artistų.

Po kelių premjerų Estijos teatruose ir festivaliuose operos „Atila“ modernus sceninis variantas buvo įtrauktas ir į kauniečių repertuarą. Iki šiol šis kūrinys, dainuojamas originalo kalba su lietuviškais subtitrais, Lietuvoje nebuvo statytas.

Visuose šios operos pastatymuose pagrindinis herojus - negailestingas, žiaurus ir nusipelnantis mirties. Tuo tarpu Kauno scenoje parodomos ir kitos hunų karaliaus Atilos asmenybės spalvos.

Pastaraisiais metais opera „Atila“ buvo pastatyta Niujorko Metropoliteno operoje. Odabelos partiją čia dainavo Violeta Urmana.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...