captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaune – spektaklio, pagal T. Manno pjesę, premjera

Po dešimties metų į Nacionalinį Kauno dramos teatrą grįžta režisierius Jonas Vaitkus su spektakliu „Fjorenca“ pagal Thomo Manno pjesę. Pirmą kartą Lietuvos teatro scenoje statomo kūrinio veiksmas vyksta 15-ajame amžiuje, tačiau režisierius sako, idėjos aktualios ir šiandienos Lietuvai.
Facebook nuotr.
Facebook nuotr.

Pjesė „Fjorenca“ nukelia į 15-tą amžių, pilną intrigų ir konfliktų Florenciją. Režisierius teigia, kad T. Mannas pjesėje tiesiai šviesiai sako, jog visiems reikia pagalvoti apie saiką, valią, geidulių tramdymą, nes tik tada žmogus valdo save ir netampa kitų stumdoma, poreikių auka. 

„Fjorenca“ nėra istorinė drama, tačiau pagrindiniai jos herojai žinomos asmenybės – Florencijos valdovą, menininkų globėją ir kolekcininką Lorencą de Medičį spektaklyje vaidina Liubomiras Laucevičius, o Egidijus Stancikas – jo varžovas vienuolis Džirolamas Savonarola.

„Jeigu pradžioje atrodė, kad iš tikrųjų čia yra na, dviejų, sakykime, išgrynintų tokių ideologijų – estetikos, grožio, meno sampratos ir būtent tokios dvasinės askezės, religinės ideologijos – priešprieša, tai po visų repeticijų ir diskusijų su režisieriumi, priėjome išvadą, kad žmoguje viskas maišosi ir žmogus yra Dievo ir šetono kovos laukas“, – sakė aktorius E. Stancikas.

1906-aisiais parašyta T. Manno pjesė „Fjorenca“ Lietuvos teatrų scenoje rodoma pirmąsyk. Spektaklio premjera nacionaliniame Kauno dramos teatre – gruodžio mėnesį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...