captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Kanaverskytės parodoje „Kalėdinė dovana“ – angelų tematika

Klaipėdos galerijoje pristatoma dailininkės ir scenografės Sofijos Kanaverskytės paroda „Kalėdinė dovana“. Parodoje – koliažo technika pagaminti angelai, kurie tarsi simbolis, primenantis, kad žmogus visą gyvenimą yra saugomas ir globojamas.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Parodoje – tik per pastaruosius pusantrų metų sukurti angelai. Kurti juos S. Kanaverskytė pradėjo prieš 15 metų, kai per didelę avariją mažametis giminaitis liko gyvas. Nuo to laiko angelų sukurta apie 1,5 tūkst.

„Darydama sukalbu – angele, tu saugok tuos žmones, pas kuriuos tu apsigyvensi, pas kuriuos tu būsi. Ir įdedu tą savo idėją pranašišką. Ir užtat mano kiekvienas angelas man yra asmeniškai pažįstamas“, – pasakoja dailininkė S. Kanaverskytė.

„S. Kanaverskytės namuose šie angelai gyvena, ji gyvena tarp jų, todėl ir jų šiltumas yra neabejotinas. Žmonės iš karto šilumą pajunta, iš kokios medžiagos begamintų, todėl aš ir linkiu visiems tą šilumą pajusti“, – sako filosofas, rašytojas Arvydas Juozaitis.

Dailininkė sako, kad parodoje kiekvienas ras sau artimą angelą, kuris saugos ir globos, skatins skleisti gėrį ir grožį. Angelus dailininkė kuria iš įvairių medžiagų.

„Pavyzdžiui, mano namuose buvo nepaprastai daug sagų. Kur man dėti tas sagas? Paėmiau ir padariau angelą, paskui visokių karoliukų. Iš pajūrio atsineštų akmeniukų, pagaliukų. Visko pilni mano stalčiai. Atidarai stalčių ir iš karto tau gimsta angelas“, – apie naudojamas medžiagas pasakoja dailininkė.       

Dailininkė ir scenografė S. Kanaverskytė yra sukūrusi scenografiją daugiau nei 70 spektaklių Lietuvos ir Vokietijos teatruose. 2015 m. liepą jos pristatyta paroda „Lietuvos valdovai“ iki šiol keliauja po šalį. Dailininkė jau rengia naują parodą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui.

Paroda „Kalėdinė dovana“ Klaipėdos galerijoje veiks iki gruodžio 31 dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...