captcha

Jūsų klausimas priimtas

I. Navickaitės knyga „Super duper“ – bandymas įrodyti, jog originalumas yra vertinamas

Būtybės iš lietuviškų sakmių ir mitologijos Ingos Navickaitės knygoje „Super duper“ virto antgamtinių galių turinčiais superherojais, kurie vilki superaptemptus triko ir patiria supernuotykių. Kaip ir dera, superherojai pristatomi su visomis išskirtinėmis savo fizinėmis savybėmis, charakterio bruožais, supergaliomis. Kas galėjo žinoti, kad mirusiųjų kulto būtybės Numirėlio galūnės yra nutrupėjusios ir jis moka levituoti, o mitai, kuriuose jis veikia, vadinami šiurpėmis?
Autorės nuotr.
Autorės nuotr.

Net pati „Super duper“ knyga yra kitokia: netradicinis įrišimas, meniškos iliustracijos, superherojiškos spalvos. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo rimta ir suklasifikuota, tačiau, vos užmetus akį į iliustracijas, norisi šypsotis. Lietuviškieji superherojai yra tokie išskirtiniai ir įsimintini, kad nuo šiol niekaip kitaip jų ir nebus galima įsivaizduoti. Netradiciniai, bet dėl to ne mažiau žavūs – išraiškingomis kūno linijomis, pasidabinę įmantriausiomis aprangos detalėmis.

Nors mitinės būtybės yra pasikeitusios ir tapusios šiuolaikiškesnėmis, jos vis dar gyvena ten pat – sakmėse bei legendose. Knyga papildyta trumpais mitiniais pasakojimais, kurių iliustracijos primena komiksus. Kodėl gi ne? Juk Supermenas, Betmenas ir kiti užsienio superherojai pradėjo savo gyvenimą kaip tik komiksuose. Atėjo metas pasireikšti mūsiškiams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...