captcha

Jūsų klausimas priimtas

Religijotyrininkui D. Razauskui bus įteikta J. Basanavičiaus premija

ietuvių etnologui, mitologui, religijotyrininkui, rašytojui, vertėjui Dainiui Razauskiui ketvirtadienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje Vilniuje bus įteikta valstybinė Jono Basanavičiaus premija.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Premiją už reikšmingus baltų pasaulėvaizdžio tyrinėjimus ir sklaidą įteiks kadenciją baigiantis premjeras Algirdas Butkevičius ir kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Humanitarinių mokslų daktaras D. Razauskas šiuo metu yra vienas iš produktyviausių ir įdomiausių lietuvių senojo pasaulėvaizdžio, senosios religijos ir mitologijos bei lietuvių prigimtinės kultūros tyrinėtojų, teigiama Kultūros ministerijos pranešime.

Du dešimtmečius D. Razauskas, tęsdamas religijotyrininko Gintaro Beresnevičiaus pradėtą darbą, aktyviai plėtoja mokslinius tyrimus, tiesiogiai susijusius su etninės kultūros tradicijų Lietuvoje plėtojimu ir tautinės savimonės ugdymu.

Iki šiol D. Razauskas yra paskelbęs per 80 mokslo straipsnių įvairiuose Lietuvos bei užsienio moksliniuose leidiniuose. Jo moksliniai tyrimai iš viso paskelbti šešiose mokslo monografijose ir studijose, o septintoji monografija, skirta mitiniams vaizdiniams Kristijono Donelaičio kūryboje, pasirodys šių metų pabaigoje.

Greta mokslinės, akademinės veiklos jis aktyviai reiškiasi ir viešajame gyvenime, skaito paskaitas.

Kasmetinė valstybinė J. Basanavičiaus premija (19 tūkst. eurų), kuria įvertinami reikšmingiausi visuomenei darbai etninės kultūros srityje, kasmet įteikiama lapkričio 23-iąją – Jono Basanavičiaus gimimo dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...