captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinis simfoninis orkestras išvyko pirmųjų gastrolių

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ketvirtadienį išvyko gastrolių į Lotynų Ameriką. Tai pirmoji šio orkestro koncertinė viešnagė Pietų Amerikos šalyse.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ketvirtadienį išvyko gastrolių į Lotynų Ameriką. Tai pirmoji šio orkestro koncertinė viešnagė Pietų Amerikos šalyse.

Gastrolių maršrutas aprėps keturias Pietų Amerikos šalis: Braziliją, Peru, Ekvadorą ir Argentiną. Gastrolių metu Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO) surengs šešis koncertus su dirigentu Vladimiru Lande (JAV, Rusija) ir pianiste Xiayin Wang (JAV, Kinija).

Šeštadienį ir sekmadienį LNSO koncertai vyks didžiausiame Brazilijos mieste San Paule. Čia numatytas ir orkestrą gastrolėse lydinčios Lietuvos nacionalinės filharmonijos (LNF) generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės bei gastrolių rengėjų ir dalyvių susitikimas su Lietuvos generaline konsule Laura Guobužaite ir lietuvių bendruomene.

Pasak LNF generalinės direktorės R. Prusevičienės, vieno didžiausių mūsų šalies koncertinių kolektyvų pasirodymas Lotynų Amerikoje svarbus ne tik LNSO, praplečiant orkestro gastrolių maršrutus ir patirtį, bet ir visai mūsų šaliai, stiprinant kultūros saitus su Lotynų Amerikos šalimis.

Balandžio 16 d. LNSO turėtų koncertuoti Peru sostinėje Limoje, Didžiajame nacionaliniame teatre, balandžio 18 d. – Ekvadoro sostinėje Kite, balandžio 21 d. – Argentinos Rosarijo miesto teatre. Gastroles vainikuos balandžio 22-ąją vyksiantis koncertas Argentinos sostinėje Buenos Airėse, garsiajame Koliziejaus teatre (Teatro Coliseo).

Koncertams Lotynų Amerikoje parengtos kelios programos iš simfoninio orkestro aukso fondo repertuaro. Skambės ir lietuvių muzika. Greta Franzo Schuberto, Johannesas Brahmsas, Piotro Čaikovskio, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Johanno Strausso, Maurice`o RavelIo ir George`o Gershwino kūrinių bus atlikti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Trys preliudai“ simfoniniam orkestrui (Arvydo Malcio orkestruotė), o bisui parengta lietuvių kino muzikos aukso fondui priklausanti Eduardo Balsio habanera iš filmo „Adomas nori būti žmogumi“.

Gastrolės Pietų Amerikoje rengiamos bendradarbiaujant su didžiausia Lotynų Amerikos koncertų agentūra „Conciertos Grappa“. Gastrolės vyksta Lietuvos kultūros ministerijos ir rėmėjų Pietų Amerikoje paramos dėka.

Koncertai Lotynų Amerikoje – ne vienintelės atsakingos LNSO gastrolės šiemet. Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai proga rugsėjo orkestras planuoja groti BOZAR koncertų salėje Briuselyje, Klaros festivalyje. Čia su žymiausiu lietuvių sopranu Violeta Urmana ir dirigentu Modestu Pitrėnu suplanuota atlikti M. K. Čiurlionio, Richardo Wagnerio ir Richardo Strausso kūrinius.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...