captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje – necenzūruota opera „Jolanta“

Klaipėdos muzikiniame teatre – Piotro Čaikovskio operos „Jolanta“ premjera. Ilgus metus cenzūruota, Klaipėdoje opera pirmą kartą pastatyta pagal originalų tekstą.
Facebook nuotr.
Facebook nuotr.

Prieš daugiau kaip 120 metų parašyta „Jolanta“ yra vienas brandžiausių kompozitoriaus P. Čaikovskio kūrinių. Tačiau per laiką kūrinys keistas, ypač sovietiniais metais. Išbraukus tokius žodžius kaip Dievas, opera prarado esmę.

Klaipėdos muzikiniame teatre „Jolanta“ atgims originaliu tekstu. Grąžinus išbrauktus žodžius, opera, pasak kūrybinės grupės vadovo Raimundo Banionio, suskambės kaip didinga sakmė apie meilę Dievui.

„Tai – viena sudėtingiausių Čaikovskio operų. Visos jo operos nėra lengvos, bet „Jolanta“ viena sudėtingiausių visiems – ir dirigentui, ir dainininkams, ir scenografams“, – kalbėjo dirigentas Aleksandras Khaindrava.

„Jolanta“ statoma kartu su ukrainiečių solistais. Po Naujųjų metų vaidmenis atliks lietuvių solistai, tačiau opera skambės originalo – rusų kalba.

„Jolantos vaidmuo sunkus yra todėl, kad tai nėra konkretus asmuo būtent šitam konkrečiam pastatyme. Šis pastatymas labai siurrealistinis ir viskas jame perteikiama per simbolius“, – kalbėjo viena iš Jolantos vaidmens atlikėjų Viktorija Miškūnaitė.

Opera „Jolanta“ nustebins ir neįprasta scenografija. Ją kuria videoprojekcijų autorius Rimas Sakalauskas ir šviesų dailininkas Vilius Vilutis.

„Jolantos“ premjera Klaipėdoje lapkričio 24 ir 26 dienomis, lapkričio 29-ąją – Vilniuje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...