captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaune pristatoma A. Vilpišauskui atminti skirta paroda

Kauno paveikslų galerija tęsia parodų ciklą apie „Lūžio kartą“ – devintajame dešimtmetyje kūrusius jaunuosius dailininkus. Dabar paroda skiriama šios kartos mokytojui, pernai mirusiam Alfonsui Vilpišauskui. 
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Parodai atrinkti paveikslai, išskiriantys A. Vilpišauską iš amžininkų ir įkvėpti dviejų jam buvusių itin aktualių – Motinos ir vaiko bei Kelionės – temų. Pernai mirusio dailininko našlė sako, jis labai mėgęs gamtą ir savo sutuoktinį vadina metraštininku, keliavusiu po kaimus. Būtent gamta įkvėpusi ne vieną jo paveikslą.

„Labai geras, apsiskaitęs, muzikalus, gal arfa tik negrojo, visais instrumentais grojo, o jo hobis buvo žvejyba. Jis buvo labai stropus ir labai atidus, labai stengėsi dirbti, nes tapyba jam buvo viskas“, – prisiminimais dalijasi dailininko našlė Lilija Vilpišauskienė.

Parodoje – ir Vilpišausko eksperimentai, kurių, pasak kuratorės, dailininkas niekada nebijojęs. Jis eksperimentavo su plastine tapyba, spausdamas dažus iš tūbelės tiesiai ant drobės.

„Gaila, muziejai yra labai mažai jo darbų įsigiję, nes jis, palyginus, ne tiek daug dalyvavo parodose. (...) Jis pasakodavo, kad daug didesnis įvertinimas ateina tada, kai jam pasako „geri darbai“, – teigia parodos kuratorė Kristina Civinskienė.

A. Vilpišauskas visą save atiduodavo ne tik tapybai, bet ir pedagoginiam darbui. Jo mokiniai Stepo Žuko taikomosios dailės technikume – Rimvidas Jankauskas-Kampas, Jonas Gasiūnas, Vytautas Dubauskas, Eimutis Markūnas, Antanas Obcarskas ir kiti, subūrę dailininkų grupę „Angis“, teigė, kad juos įkvėpęs būtent Vilpišauskas.

Parodų cikle „Lūžio karta“ paveikslų galerija pristato 9-ajame dešimtmetyje kūrusius jaunuosius dailininkus ir jų mokytojus. Alfonso Vilpišausko paroda veiks iki sausio vidurio.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...