captcha

Jūsų klausimas priimtas

Telšių kultūros paveldo pastatų langai pasipuošė karpiniais

Lietuvos kultūros sostinėje, Telšiuose, kultūros paveldo pastatų langus papuošė karpiniai. Tikimasi, kad ateityje tai taps Žemaitijos sostinės tradicija, vienijanti miesto bendruomenę.

Telšiai, nenustoja stebinti. Vasarą, per miesto šventę, savo namus telšiškiai puošiantys bijūnais, šį kartą, artėjant Didžiosioms metų šventėms, dešimties kultūros paveldo objektų langus papuošė karpiniais. Tai menininkų dovana miestui, kuris šiuos metus buvo Lietuvos kultūros sostine.

„Šis projektas įgavo tokį pagreitį, tokį susidomėjimą, kad sugalvojom per baigiamąjį renginį, kuris vyks gruodžio 6 dieną, – kuomet švenčiame miesto gimtadienį, – pakviesti visus žmones“, – sakė Telšių kultūros centro atstovė Rita Macijauskienė.

Karpymas iš popieriaus, pasak projekto autorės, turi senas tradicijas. Lietuvoje popieriaus karpiniais susidomėta 16 a. Aktyviau jais puošti namus lietuvės pradėjo 19-ojo amžiaus pabaigoje.

„Lietuvoj mes turime savo, savo gyvąją tradiciją, savo tautodailės motyvus ir todėl šios mūsų užuolaidėlės yra būtent karpytos tradiciškai. Ne šiaip sugalvotas kažkoks piešinys, bet grynai tradiciniu būdu, tradiciniais elementais“, – aiškino projekto autorė R. Macijauskienė.

„Baltomis užuolaidėlėmis“ netrukus pasipuoš ir daugiau Telšių senamiesčio kultūros paveldo pastatų.

Šių dienų karpymo tradicija, pasak projekto autorės, yra pakitusi ir dabar gyvuoja kaip šiuolaikinio grafikos meno atšaka. Todėl projektu norima priminti tai, ko jau nebėra mūsų kasdienėje buityje, tačiau atskleidžia subtilų tautos skonį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...