captcha

Jūsų klausimas priimtas

Marijampolės viešoji biblioteka lankytojus vilioja ne tik knygomis

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka plečia Marijampolės gatvių iliustruotą interaktyvų žinyną. Parengta detali informacija ne tik apie gatves, bet ir miesto architektūrą, kultūros paveldą, žinomus žmones, lankytinas vietas. Be to 95-etį mininti biblioteka jaunimą kviečia į naujas interaktyvias erdves.
Facebook nuotr.
Facebook nuotr.

Pasak bibliotekos darbuotojų, kūrusių Marijampolės miesto gatvių iliustruotą interaktyvų žinyną, jame daug informacijos apie gatvių istoriją, pavadinimų keitimą, ikonografinės medžiagos.

Dabar žinynas išplėstas, pateikta nemažai iliustruotos medžiagos, jis prieinamas visiems.

„Lankomumo statistika rodo, kad žmonės domisi fotografijomis, žemėlapiais ir, manau, jie taip pat perskaito trumpą tekstinę informaciją“, – sakė bibliotekos darbuotojas Vaidas Baranauskas.

„Mūsų apskrities archyve yra įvairūs sprendimai, nutarimai apie miesto gatvių keitimą, žinom, kad santvarkos keitėsi, sovietinė valdžia vedė savo politiką, nepriklausomoj Lietuvoj gatvių pavadinimai vėl buvo atkurti“, – teigė Marijampolės apskrities archyvo direktorius Rimvydas Urbonavičius.

Biblioteka siekia ne tik įdomiai ir interaktyviai pristatyti žinyną – 95-etį pasitinka ir su naujomis interaktyviomis erdvėmis jaunimui. Čia įkurtos audiovizualinių menų dirbtuvės, galima žiūrėti filmus, žaisti stalo ir kompiuterinius žaidimus.

„Jaunimas išreiškia save. Ugdo savo kūrybiškumą, jie fotografuoja, filmuoja, tiesiog leidžia laisvalaikį, įrašinėja muziką. Multicentras užimtas praktiškai kiekvieną dieną, studija taip pat, sudarinėjam sąrašą į eilę, ekspozicijų erdvė, kur eksponuojami jaunųjų fotografų darbai, užsakyta net kitiems metams“, – kalbėjo Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų edukacijos ir laisvalaikio centro vedėja.

Bibliotekoje įkurtame multicentre sukurtos sąlygos tobulėti ir mažiesiems skaitytojams. Čia veikia 8 laboratorijos – mokslo, dizaino, meno, muzikos, pasaulio pažinimo. Vaikai supažindinami su žaliąja energetika, veikia robotikos laboratorija. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...