captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Miltinio teatre – premjera apie karo išgyvenimus

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre pirmą kartą Lietuvoje pastatyta žinomos Ukrainos dramaturgės Natalijos Vorožbit pjesė „Saša, išnešk šiukšles“. Spektaklį apie žmonių išgyvenimus prasidėjus karui ir siekius ginti tėvynę pastatė žinomas Ukrainos režisierius Stanislavas  Moisejevas.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Mistinė, bet tikra meilės istorija – taip pristatoma S. Moisejevo režisuota viena naujausių N. Vorižbit pjesė. Ji paremta asmeniniais dramaturgės išgyvenimais – prieš 2014-uosius, Kijeve dar neprasidėjus Maidanui, mirė jos tėvas karininkas.

Per vienos šeimos istoriją spektaklyje kalbama ir apie žmonių gyvenimą prasidėjus karui bei Rusijos karinei agresijai, apie visuomeninę aplinką, jautrius nacionalinius aspektus.

Spektaklyje pasakojama apie vyrą ir tėvą karininką Sašą, prieš prasidedant Maidanui mirusį nuo širdies smūgio. Dabar jis nori grįžti iš anapus į politinių neramumų kamuojamą šalį, nes  yra įsitikinęs, kad mirtis nesuteikia pasiteisinimo tam, kuris prisiekė ginti savo tėvynę.

Tačiau to nenori žmona ir kūdikio besilaukianti podukra. Jos pasiryžusios pačios išgyventi esant sudėtingai geopolitinei situacijai, o ne dar kartą patirti artimo žmogaus netektį.

Spektaklio „Saša, išnešk šiukšles“ premjera J. Miltinio dramos teatre – šį trečiadienį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...