captcha

Jūsų klausimas priimtas

Spektaklyje – eksperimentą su žmonėmis primenantis darbo pokalbis

Lietuvos rusų dramos teatras rengiasi Agniaus Jankevičiaus režisuojamo spektaklio „Gronholmo metodas“ premjerai. Jį įvertinti pirmieji žiūrovai galės balandžio 13 ir 14 dienomis.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Lietuvos rusų dramos teatras rengiasi Agniaus Jankevičiaus režisuojamo spektaklio „Gronholmo metodas“ premjerai. Jį įvertinti pirmieji žiūrovai galės balandžio 13 ir 14 dienomis.

Spektaklio pagrindas – šiuolaikiniame korporacijų pasaulyje gajus elgesio modelius ironizuojantis šiuolaikinio katalonų dramaturgo Jordi Galceran Ferrero kūrinys. Tarptautinį žinomumą autoriui pelniusi pjesė pastatyta daugiau nei dešimtyje įvairių pasaulio teatrų. O prieš keletą metų sukurtas nemažai apdovanojimų susižėręs filmas, kurį didžiuosiuose ekranuose galėjo pamatyti ir Lietuvos žiūrovai.

Šiam spektakliui A. Jankevičius subūrė šešių Lietuvos rusų dramos teatro aktorių komandą, tarp jų ir šiemet „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas Valentinas Novopolskis. Scenografiją spektakliui sukūrė dailininkė Laura Luišaitytė.

„Mes neieškome doro žmogaus, kuris dedasi esąs šunsnukis. Mums reikia šunsnukio, besidedančio doru žmogumi“, – taip skamba vienas iš lemiamų kriterijų darbo pokalbyje, kuris įvyks teatro scenoje. Pokalbyje, kuris labiau primins eksperimentą su žmonėmis, nei darbo pokalbį. Kandidatai į prestižines pareigas susidurs su nuožmiomis provokacijomis, painiais psichologiniais žaidimais, turės iškęsti karčias staigmenas. Kas atsilaikys, paaiškės šio spektaklio premjeros metu.

Gronholmo metodu spektaklyje vadinamas švedų psichologo Izaijo Gronholmo sukurtas testas, kurio tikslas – ištirti kandidato reakciją į skirtingus emocinius dirgiklius. Taip įvertinamas vadinamasis „kūrybinis intelektas“.

Pjesėje verda nuožmi konkurencija tarp keturių kandidatų, siekiančių užimti brangiai apmokamas pareigas vienoje iš pasaulyje pirmaujančių prestižinių kompanijų. Ugnį čia stropiai kursto netradicinį metodą pasitelkę personalo atrankos specialistai, kaskart pametėdami gluminančių galvosūkių. Čia puiki dirva manipuliacijoms ir veidmainystėms vešėti.

„Teatras pats kaip toks yra daugeliu aspektų paremtas provokacija: režisieriaus – aktoriams, aktorių – režisieriui, aktorių – žiūrovams. Turiu omenyje – provokacija ne kaip negatyvus dalykas, bet kaip stimulas. Stimulas pokalbiui, stimulas diskusijai, stimulas pasisakyti su tam tikra aistra ar energija. Kaip stimulas parodyti, pareikšti savo poziciją kažkokiu klausimu“, – brėžė paralelę režisierius, komentuodamas pjesėje tvyrančią atmosferą.

Paklaustas, kaip reaguotų pats atsidūręs tokiame darbo pokalbyje, A. Jankevičius nedvejojo: „Jeigu papulčiau į tokią situaciją, į tokį žaidimą, aš greičiausiai išeičiau iš jo. Išeičiau iš jo, nes manau, kad galimybių gauti darbą ar užsiimti kažkokia veikla tikrai yra daugiau, negu ta viena vieta, kuri siūlo tokią kainą už galimybę patekti tarp jų“, – sakė režisierius.

„Nepritariu tokiam metodui. Mano galva, jis luošina ir jį atliekančius, ir tuos, kurie yra eksperimentiniai triušiai“, – sako režisierius.

„Gronholmo metodas“ – trisdešimtasis režisieriaus A. Jankevičiaus spektaklis ir antrasis, pastatytas Lietuvos rusų dramos teatre. Spektaklis bus vaidinamas rusų kalba su lietuviškais titrais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...