captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jaunųjų rašytojų kūrybos skaitymai – netikėtose Vilniaus erdvėse

Sostinėje nuo ketvirtadienio iki sekmadienio siautės pavasarinis poezijos ir prozos viesulas – į viešus jaunųjų literatūrų kūrinių skaitymus netikėtose miesto erdvėse vėl kvies festivalis „Literatūrinės Vilniaus slinktys“.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Sostinėje nuo ketvirtadienio iki sekmadienio siautės pavasarinis poezijos ir prozos viesulas – į viešus jaunųjų literatūrų kūrinių skaitymus netikėtose miesto erdvėse vėl kvies festivalis „Literatūrinės Vilniaus slinktys“.

Trečiojo literatūros festivalio išskirtiniai akcentai – tiesioginė penkių valandų trukmės poezijos laida per LRT radiją penktadienį, laisvieji skaitymai šeštadienį ant Trijų kryžių kalno ir Užupyje bei sekmadieninis apsilankymas Rasų kapinėse su istorike Vida Girininkiene.

Anot poeto Ernesto Noreikos, šventės idėja – suburti draugėn jaunuosius kūrėjus ir sykiu prisistatyti skaitančiajai visuomenei. „Tai festivalis, jungiantis dabartinius kūrėjus ir skatinantis jų bendradarbiavimą – dauguma skaitovų yra ne tik savo tekstų skaitytojai, bet ir organizatoriai, generuojantys idėjas. Mūsų bendras siekis – galvoti apie kartos perspektyvą“, – teigia jis.

Festivalio metu poetai ir prozininkai dalyvaus teatralizuotuose skaitymuose įvairiose sostinės erdvėse. „Skaitymai vyks netikėčiausiose vietose, tad bus įdomu. Toks skaitymas bus truputį kitoks – savita erdvė kuria atitinkamą nuotaiką“, – sako poetė Birutė Grašytė.

Kartu per „Literatūrines Vilniaus slinktis“ pasirodys ir jaunųjų rašytojų kūrybos almanachas. „Šiais metais almanache publikuoti 33 jaunųjų, iki 30 metų amžiaus autorių tekstai – kai kurie jau pakankamai žinomi publikai ir literatūriniame pasaulyje“, – sako almanacho sudarytojas Aivaras Veiknys.

„Literatūrinių Vilniaus slinkčių“ vyksmas prasidės ketvirtadienio pavakarę viešaisiais skaitymais 2-ojo maršruto troleibuse bei Vilniaus oro uoste. Penktadienį kūrėjai keliaus skaityti į sostinės mokyklas ir diskutuoti į Vilniaus universitetą, o po almanacho pristatymo susiburs nakčiai Lietuvos radijuje ir televizijoje. Čia 22 val. prasidės tiesioginė laida „Penkios valandos poezijos“, kurią ves rašytojas, žurnalistas Mindaugas Nastaravičius.

Šeštadienį miestelėnai kviečiami į literatūrinę Juliaus Žėko ekskursiją po bohemiškąjį Vilniaus senamiestį, o ant Trijų kryžių kalno savo kūryba galės pasidalyti visi rašantieji. Vakarop vyks improvizuoti jaunųjų rašytojų knygų pristatymai „Laisvai!“ Galiausiai sekmadienį jaunoji literatūros kūrėjų karta Rasų kapinėse pagerbs mirusius autorius ir festivalį uždarys muzikinėmis interpretacijomis pagal Kristijono Donelaičio „Metus“ Vilniaus mokytojų namų svetainėje.

Trečiąją jaunatvišką literatūros šventę sostinėje rengia Vilniaus mokytojų namai kartu su progresyviu literatūros jaunimu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...