captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Vaitkus pristato misteriją apie apreiškimą

Nacionalinis dramos teatras šį sezoną pasitinka šūkiu „Treniruok ir sielą“ ir savaitgalį kviečia į didžiąją treniruotę – premjerą „Apreiškimas Marijai“. Tai – sudėtingas spektaklis apie tikėjimą ir nušvitimą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Režisierius Jonas Vaitkus Nacionaliniame dramos teatre stato prancūzų poeto, dramaturgo Paulo Claudelio dramą „Apreiškimas Marijai“. Pasak režisieriaus, jį visuomet domino tokie kūriniai, kuriuose per personažų gyvenimusi, veiksmus, mintis atskleidžiama žmogaus būties prasmė.

P. Claudelis jaunystėje išgyveno religinį atsivertimą, per Kalėdų mišias jį ištiko religinis sukrėtimas, po kurio jis įtikėjo Dievu ir nuo to laiko pagrindine jo kūrybos tema tapo išganymas. Misterija „Apreiškimas Marijai“, sukurta 1912-aisiais, laikomas vienu geriausiu jo kūrinių, jį P. Claudelis parašė būdamas keturiasdešimties.

Pats autorius jį irgi įvardijo kaip geriausią savo kūrinį. Šioje misterijoje įkūnytos pagrindinės P. Claudelio idėjos – krikščioniškųjų tiesų laikymasis. Jo misterijoje daug analogų su Jėzumi ir Marija, autorius naudoja daug liturginių tekstų ir giedojimų.

Spektaklio scenografiją kūrė Islandijoje gyvenantis scenografas Vytautas Narbutas, tai pirmas jo darbas drauge su J. Vaitkumi, muziką – kompozitorius Algirdas Martinaitis.

„Apreiškimo Marijai“ premjera – Nacionaliniame dramos teatre šį savaitgalį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...