captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje – provokatyvi paroda apie aplinkosaugą

Į provokuojančius klausimus apie aplinkosaugą kviečia atsakyti paroda „Ką gali padaryti tu?“, eksponuojama Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, informuojama pranešime spaudai.
M. Mikulėno nuotr.
M. Mikulėno nuotr.

Parodą inicijuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamus aplinkos sektoriaus projektus.

Kiekvieno parodos eksponato aprašas pradedamas provokuojančiu klausimu. Šalia jo iškelta vis kita problema ir pateikti siūlymai, kaip kiekvienas asmeniškai gali prisidėti prie problemos sprendimo.

Multidisciplininis dizaineris Jonas Liugaila, kūręs parodos „Ką gali padaryti tu?“ eksponatus, teigia, kad vienas ryškesnių šio proceso atradimų – savų vertybinių nuostatų ir vartojimo poreikių permąstymas, atsižvelgiant į kūrybos metu atrastą informaciją, duomenis.

„Žodį „vartojimas“ panaudojau neatsitiktinai, mat besigilinant į temas ir besikonsultuojant su ekspertais labiausiai išryškėjo viena tiesa – mažiau svarbu, ar rūšiuoji šiukšles, ar važinėji ekologišku automobiliu; visų svarbiausia, ar vartoji saikingai ir atsakingai: „vartoji“ maistą tiek, kiek tau reikia, „vartoji“ keliones, kurių tikrai reikia, „vartoji“ drabužius, baldus, elektrą, internetą. Nes vartojimas palieka ryškiausią pėdsaką“, – atradimais dalinosi vienas iš parodos autorių J. Liugaila, eksponatus sukūręs kartu su kolege Rūta Ivaškevičiūte.


Paroda „Ką gali padaryti tu?“ vyks spalio 11–16 dienomis V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close