captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mugė „ArtVilnius'12“ įsuks į vaizduojamojo meno verpetą

Trečią kartą vyksianti tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius'12“ nuo trečiadienio kvies vaizduojamojo meno gerbėjus į daugiau negu pusšimčio meno galerijų iš 12 pasaulio šalių parengtas parodas, susitikimus su menininkais, kitus renginius.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Trečią kartą vyksianti tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius'12“ nuo trečiadienio kvies vaizduojamojo meno gerbėjus į daugiau negu pusšimčio meno galerijų iš 12 pasaulio šalių parengtas parodas, susitikimus su menininkais, kitus renginius.

Meno mugės erdvėse sostinės parodų centre „Litexpo“ penkias dienas veiks didelio formato skulptūrų objektų ir instaliacijų paroda „Takas“, suksis filmų apie menininkus programa, kvies edukacinė programa vaikams, jaunimui ir suaugusiems, susitikimai su menininkais, podiumo diskusijos, paskaitos, akcijos, performansai. Šįmet mugėje pristatoma daugiau negu tūkstantis meno kūrinių, jų autoriai – apie 500 menininkų.

Mugėje vėl bus apdovanoti geriausi Lietuvos ir užsienio menininkai ir galerijos. Iš viso įsteigta 10 nominacijų. 9 iš jų geriausioms galerijoms ir geriausiems kūrėjams bus įteiktos pirmąją mugės dieną, žiūrovų prizo laimėtojas paaiškės baigiantis mugei.

Kaip teigia „ArtVilnius'12“ vadovė, galerininkė Diana Stomienė, ši mugė skirta ne tik meno gurmanams, bet ir visiems besidomintiems menu, todėl įsteigtas žiūrovų prizas atiteks daugiausiai lankytojų balsų pelniusiai galerijai bei menininkui.

Pasak D. Stomienės, visi meno mugėje eksponuojami kūriniai yra tikrai vertingi ir tarp jų išskirti pačius geriausius – sudėtingas uždavinys, kuris teks kompetentingai menotyrininkų, menininkų komisijai, vadovaujamai menotyrininko dr. Virginijaus Kinčinaičio.

„Kiekvienai galerijai, kiekvienam menininkui yra labai svarbu būti pastebėtam ir išskirtam. Tai akstinas toliau aktyviai kurti, stengtis. Apdovanojimai labai svarbūs kūrybinėje menininko biografijoje ir atveria jam naujų galimybių. Ryškiausias pavyzdys – Linas Blažiūnas, tapęs pernai metų mugės geriausiu jaunuoju menininku. Pelnius šį titulą, jo kūrinius ėmė pirkti meno kolekcininkai, jis sulaukė ne vieno pasiūlymo rengti parodas“, – sako D. Stomienė.

Netikėtą naujieną mugės lankytojams parengė „Lietuvos aido“ galerija. Ji pristatys tarptautiniu mastu vieno žymiausių Lietuvos menininko, džiazo improvizuotojo Vladimiro Tarasovo instaliaciją.

Pasak D. Stomienės, ryškiausia naujiena – šiuolaikinis Indijos menas, su kuriuo mugės lankytojus supažindins „Gallery 21“ iš Latvijos. Garsus konceptualaus meno atstovas Abhishekas Hazratas iš Bengalūro pristatys tris performansus. Juos menininkas sukūrė specialiai Vilniaus meno mugei.

 Mugės lankytojų lauks ir kitos gerai žinomos Indijos šiuolaikinio meno atstovės Vibhos Galhotros projektas „Neo Monster“ – aukso spalvos pripučiamas ekskavatorius. Šiuo projektu menininkė siekia atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas, sukeltas urbanizacijos ir globalizacijos, į Indijoje žalojamą gamtą.

Mugė veiks iki liepos 1 dienos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...