captcha

Jūsų klausimas priimtas

Septyniolikmetis Vilniaus festivalis atgauna pirmykštį solidumą

Keletą metų su finansiniais nepritekliais galynėjęsis Vilniaus festivalis jau lipa iš krizės ir šįmet kviečia į žymiai solidesnės programos, švytinčios garsių muzikų vardais, koncertus.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Keletą metų su finansiniais nepritekliais galynėjęsis Vilniaus festivalis jau lipa iš krizės ir šįmet kviečia į žymiai solidesnės programos, švytinčios garsių muzikų vardais, koncertus.

„Septynioliktasis festivalis yra šioks toks žingsnis lipant iš krizės ir iš prastesnės situacijos, kuri buvo kelis festivalius prieš. Manau, kad jau yra tam tikri požymiai, kai atsiranda vienas kitas ryškesnis atlikėjas, ir tai suteikia visada festivaliui išskirtinumo, ko klausytojai ir laukia iš festivalio, kad tai nebūtų kažkokia koncertų serija ar koncertų ciklas, o ryškesnis atlikėjas ar ryškesnis projektas“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Vilniaus festivalio meno vadovas Gintautas Kėvišas.

Lietuvos nacionalinė filharmonija jau paskelbė šiųmečio Vilniaus festivalio programą ir pradėjo bilietų prekybą. Tiesa, pigiausi bilietai į išskirtinį festivalyje Bobby McFerrino koncertą jau išgraibstyti.

Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirtas Vilniaus festivalis vyks birželio 3-20 dienomis. Šių metų programoje numatyti aštuoni koncertai, tiksliau – septyni plius vienas, mat į festivalio programą įtrauktas ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas B. McFerrino su grupe koncertas, skirtas „Vilniaus festivalių“ įstaigos 10-mečiui.

Festivalį birželio 3 d. atvers pasaulio scenų numylėtinės Violetos Urmanos ir Modesto Pitrėno diriguojamo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Čia skambėsianti M. K. Čiurlionio Simfoninė poema „Miške“ bei Richardo Wagnerio ir Richardo Strausso kūrinių programa bus atlikta ne tik Vilniuje, bet ir proginiuose Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai koncertuose.

Birželio 5 d. festivalyje sulauksime balsingų ir charizmatiškų svečių iš Didžiosios Britanijos – atvyks vyrų vokalinis sekstetas „The King`s Singers“. Programoje „Vakaras su „The King`s Singers“ skambės garsių kompozitorių kūriniai ir įvairios kompozicijos iš seksteto repertuare sukaupto aukso fondo.

Festivalyje sulauksime retai Lietuvos muzikos padangėje pasirodančio pianisto, improvizatoriaus, kompozitoriaus Andriaus Žlabio. Šįkart jis sugrįžta kaip mąslus Johano Sebastiano Bacho muzikos interpretatorius. Birželio 7 d. Nacionalinės filharmonijos scenoje A. Žlabys ir smuiko sielą gebantis prakalbinti smuikininkas Sergejus Krylovas bei jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras publiką nardins į Bacho muzikos pasaulį.

Viena iš festivalio tradicinių rubrikų – rečitalis. Šiemet ši išskirtinė muzikinio atsivėrimo pozicija patikėta pasaulyje garsėjančiai smuikininkei, tarptautinių konkursų laureatei Daliai Kuznecovaitei. Paryžiuje studijuojanti smuikininkė birželio 10 d. Nacionalinėje filharmonijoje atliks rinktinę programą su pianistu Petru Geniušu.

Birželio 13 d. į Vilniaus festivalio programą įsilies VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas vokalisto B. Makferino ir instrumentinės grupės koncertas „Siemens“ arenoje.

„Šis unikalus muzikas atlieka ne tik džiazą, bet ir popmuzikos elementus, girdėsime ir daugybę etninės muzikos intarpų, kuriuos B. Makferinas labai mėgsta, išgirsime afrikietiškų, Lotynų Amerikos spalvų šioje programoje. Tikimės praturtinti šiuo koncertu Vilniaus festivalio programą, juolab kad „Siemens“ arenoje bus sukurta speciali akustinė erdvė“, – sakė VšĮ „Vilniaus festivaliai“ direktorius Remigijus Merkelys. Jis sakė tikintis, kad pavyks vien už bilietus gautomis lėšomis padengti labai didelius šio koncerto kaštus.

Festivalis nuo pat gyvavimo pradžios laikosi tradicijos minėti Lietuvai itin prasmingą Gedulo ir Vilties dieną – birželio 14-ąją. Šiemet šią dieną Nacionaliniame operos ir baleto teatre skambės iškiliausio nūdienos lenkų kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio „Lenkiškasis requiem“. Beveik dviejų valandų trukmės kūrinį atliks tarptautinė solistų ir kolektyvų komanda: sopranas Nomeda Kazlaus, mecosopranas Agnieszka Rehlis, tenoras Edas Lyonas, bosas Liudas Mikalauskas, Kauno valstybinis choras ir Vroclavo filharmonijos simfoninis orkestras ir jo vadovas dirigentas Jacekas Kaspszykas. Šia proga Vilniuje laukiama ir K. Pendereckio viešnagės.

Į festivalį šiemet sugrįžta ne kartą jame viešėjęs alto virtuozas Jurijus Bašmetas. Birželio 16 d. Filharmonijos scenoje 60-ojo jubiliejaus proga šį žymiausią pasaulio altininką sveikins ir klasikos viražais klausytojus malonins jo įkurtas kamerinis ansamblis „Maskvos solistai“ ir Liublianos festivalio prezidentas, garsus Slovėnijos klarnetininkas Darko Brlekas.

Festivalio finalinis akordas bus vasariškai džiazinis. Pirmą kartą Lietuvoje viešės vienas geriausių šiandienos džiazo pianistų Michelis Camilo. Iš Dominikos Respublikos kilęs muzikas savo kūryboje jungia klasikinį, džiazo ir Lotynų Amerikos muzikos stilius, yra koncertavęs su tokiomis džiazo legendomis kaip Wyntonas Marsalis, Herbie Hancockas ir daugeliu kitų. Birželio 20 d. Nacionalinėje filharmonijoje išgirsime šio atlikėjo suburtą džiazo ansamblį „Michel Camilo Trio“ iš JAV.

Deja, šįmet dar negirdėsime Vilniaus festivalio užsakymu parašyto lietuvių kompozitoriaus kūrinio, jį žadama klausytojams pristatyti kitų metų Vilniaus festivalyje.

„Pastaraisiais metais mes dėl įvairių priežasčių, taip pat ir dėl finansinių, to iš dalies atsisakėme, nebuvo kryptingos linijos, kuri buvo pačioje pradžioje, kai Vilniaus festivalio užsakymu buvo kuriamos operos, baletai, simfonijos ir kita. 2014 metais norime daryti festivalio užsakymą, kaip pridera“, – žadėjo G. Kėvišas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...