captcha

Jūsų klausimas priimtas

Plungės ir Molėtų aktorius mokys profesionalūs teatro kūrėjai

Pirmadienį Molėtuose prasideda Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ inicijuojamas projektas „Atviras teatras 24“.
Adrija Čepaitė-Palšauskienė, BFL nuotr.
Adrija Čepaitė-Palšauskienė, BFL nuotr.

Pirmadienį Molėtuose prasideda Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ inicijuojamas projektas „Atviras teatras 24“.

Vienas svarbiausių šio projekto tikslų – pasitelkiant teatrinio meno elementus skatinti vaikų ir jaunimo kūrybinį bendravimą su socialinės atskirties žmonėmis, užpildant jų gyvenimą menu.

Plungiškių teatro „Saula“ aktoriai, bendradarbiaudami su Molėtų teatro grupe „Remarka“, įkūrę savo teatrinio veiksmo stovyklą Molėtuose, šešias projekto dienas kartu mokysis, bendraus, rengs teatralizuotas akcijas ir performansus.

Su jaunaisiais teatralais dirbs ne tik teatro „Saulos“ vadovai režisieriai Sigita Matulienė ir Romas Matulis, bet ir „Keistuolių“ teatro aktorius Vytautas Rašimas, Nacionalinio dramos teatro aktorė doc. Adrija Čepaitė-Palšauskienė, Eimunto Nekrošiaus teatro„Meno fortas“ aktorė Gabrielė Kuodytė ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto režisūros katedros studentai.

Jaunieji aktoriai kartu su teatro profesionalais rengs scenos kalbos, vaidybos, improvizacijų, scenos judesio, charakterių kūrimo laboratorijas, teatrines provokacijas Molėtų viešosiose erdvėse, teatrinio veiksmo performansus centrinėje aikštėje, kvies visus ne tik stebėti prasmingą jaunų žmonių gyvenimą užpildytą menu bei mokymusi, bet ir aktyviai dalyvauti visuose meniniuose, edukaciniuose procesuose.

Projekto išskirtinumą lemia tai, kad į projekto veiklas bus įtraukti ir pagyvenę bei vieniši žmonės. „Atviro teatro 24“ veikla pasieks ir Molėtų rajono Alantos senelių globos namus, taip skatinant jaunų žmonių bendravimą su seneliais, atskleidžiant teatrinio meno socialines funkcijas.

Teatro meną siekiama pristatyti kaip puikią bendravimo formą seniems ir vienišiems žmonėms organizuojant jų šventes bei įvairinant jų kasdienybę.

Projekto „Atviras teatras 24“ rengėjai kviečia visus ne tik stebėti jaunimo prasmingą ir kūrybingą laisvalaikio organizavimą ir meninio ugdymo procesą, bet ir visiems pasinerti į šį puikų procesą, kuris meno kolektyve kryptingai vyksta visas 24 valandas per parą.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...