captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje startuoja festivalis „Jauna muzika“

Šiuolaikinio meno centre antradienį startuoja festivalio „Jauna muzika“ programa. Pirmąjį vakarą festivalio scenoje pasirodys Lietuvos publikai jau pažįstamas lietuvių kilmės britų violončelininkas Antonas Lukoszevieze`ius, šįkart prisistatysiantis ne tik kaip atlikėjas, bet ir kaip elektroakustinės muzikos kūrėjas. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Šiuolaikinio meno centre antradienį startuoja festivalio „Jauna muzika“ programa. Pirmąjį vakarą festivalio scenoje pasirodys Lietuvos publikai jau pažįstamas lietuvių kilmės britų violončelininkas Antonas Lukoszevieze`ius, šįkart prisistatysiantis ne tik kaip atlikėjas, bet ir kaip elektroakustinės muzikos kūrėjas. 

Pasak rengėjų, ne tik pradedamojo koncerto, bet ir viso festivalio programa buvo sudaroma galvojant apie tekstus – muzikinius ir nemuzikinius, gyvai išsakomus ar išdainuojamus, ir skaitmeninius, tekstų potekstes ir kontekstus. Šįmet festivalyje skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių – Antano Jasenkos, Ramūno Motiekaičio, Arturo Bumšteino, Mariaus Salyno „Mono Jeko“, austrų kompozitoriaus Burkhardo Stanglo ir kitų autorių kūrinių pasaulinės premjeros. 

Vienas iš festivalio koncertų skiriamas garsaus italų kompozitoriaus Lucianas Beri atminimui šįmet minint dešimtąsias jo mirties metines. Vykinto Baltako suburtas Lietuvos ansamblių tinklo kolektyvas atliks L. Berio vokalinius kūrinius, sukurtus 1952–1999 m. Sudėtingas vokalines partijas koncerte „gliaudys“ Rita Balta (sopranas) ir Rita Mačiliūnaitė (mecosopranas). 

Dėmesys tiek vokalui, tiek pačiam tekstui turėtų būti itin ryškus naujoje grupės „AVaspo“ programoje „post 3“. Muzikiniais manipuliatoriais save vadinanti audiovizualinės poezijos grupė veiklą pradėjo šiuolaikinio meno ir literatūros festivaliuose. Grupės kūrinių tekstus kuria dramaturgė, poetė ir vokalistė Gabrielė Labanauskaitė. 

Balandžio 5 d. neįprastoje „Jaunai muzikai“ erdvėje – sostinės Šv. Kazimiero bažnyčioje pristatomas trijų jaunų kompozitorių inicijuotas projektas „Ambientorg“. Projekte skambės jau klasika tapę ambientinės muzikos kūriniai bei specialiai projektui sukurtos Tado Dailydos, Mykolo Natalevičiaus ir Lukrecijos Petkutės kompozicijos. Jas, pasitelkusi gyvąją elektroniką, atliks 2011 m. tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatė vargonininkė Karolina Juodelytė, bus proga pasiklausyti elektroniškai modifikuoto bažnytinių vargonų skambesio. 

Dar vienu ambientinės muzikos potyriu bus galima pavadinti ir islandų dueto „Stereo Hypnosis“ pasirodymą su projektu „Morphic Ritual“. Festivalyje skambės visiškai naujas jų projektas, kuriam garsinė medžiaga buvo renkama pirmosiomis šių metų savaitėmis vakarinėje Islandijos dalyje esančiuose tyruose. 

Paskutinę festivalio dieną, balandžio 7–ąją, vyks pirmą kartą rengiamas elektroninių ir kompiuterinių kūrinių konkursas. Jį inicijavo Muzikos inovacijų studijų centras kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Graco menų universiteto (Austrija) Elektroninės muzikos ir akustikos institutu. Skaitmeninio formato muzikos kūrinių konkurse pakviesti dalyvauti Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai ir absolventai. 

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks šio konkurso finalas ir tiesioginė transliacija internetu, kurio metu tiek klausytojai salėje, tiek internetinės transliacijos dalyviai galės rinkti geriausius kūrinius. Konkurso laureatui bus įteikta 2013 metų Muzikos inovacijų premija ir piniginis prizas, įsteigti Lietuvos kompozitorių sąjungos. 

Nuo 1992 metų Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamas festivalis „Jauna muzika“ yra didžiausias elektroninės ir elektroakustinės muzikos festivalis Lietuvoje ir Baltijos šalyse, pristatantis naujausią ir įdomiausią lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrybą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close