captcha

Jūsų klausimas priimtas

ŠMM Vaikų literatūros premijos – rašytojai ir bibliotekininkei

Šių metų Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Vaikų literatūros premijos laureatais tapo rašytoja Vilė Vėl ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausioji bibliotekininkė Marta Rudytė.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Šių metų Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Vaikų literatūros premijos laureatais tapo rašytoja Vilė Vėl ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausioji bibliotekininkė Marta Rudytė.

Premija bus įteikta balandžio 2-ąją – Tarptautinę vaikų knygos dieną – Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyksiančioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje.

Vaikų literatūros premijos laureatė Vilė Vėl antrojoje knygoje vaikams „Kaip mes išgarsėjome“ subtiliai, psichologiškai ir meniškai įtaigiai atskleidžia tėvų ir vaikų, bendraamžių tarpusavio santykius. Trijuose knygos apsakymuose iškyla namų, Tėvynės, kalbos, emigracijos temos. Vilė Vėl, būdama patyrusi pedagogė, lietuvių kalbos mokytoja, pasakoja netikėtas paauglių gyvenimo situacijas, nutinkančius konfliktus. Rašytoja įtaigiai parodo, kad pasaulis sudėtingas nuo mažens, o svarbiausiomis vertybėmis išlieka dvasinės vertybės, bendražmogiški dalykai, istorinė praeitis, kurią išsaugoti gali tik mylintis savo kraštą vaikas.

Vaikų literatūros premija taip pat paskirta Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausiajai bibliotekininkei M. Rudytei. Šios bibliotekininkės veikla apima skaitymo, vaikų literatūros populiarinimą ne tik Vilniuje, bet ir jos apskrityje. M. Rudytė kūrybiškai integruoja skaitymą su tokiomis kūrybos formomis kaip dailė, muzika, vaidyba, improvizacija. Ji rengia išradingus knygų pristatymus, garsinius skaitymus, edukacinius projektus. Bibliotekininkė bendrauja su ugdymo įstaigomis, bibliotekomis, vaikų literatūros specialistais iš Lietuvos ir užsienio, dalijasi patirtimi įvairiuose seminaruose, dalyvauja metodinėje veikloje. M. Rudytė yra aktyvi Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus narė.

Laureatus išrinko švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta atrankos komisija. Šios premijos tikslas - skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas, įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija, įsteigta 2004 metais, skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje (7 tūkst. 800 litų) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (5 tūkst. 200 litų).

Jos laureatais jau yra tapę rašytojai Martynas Vainilaitis, Vytautas V.Landsbergis, Vytautė Žilinskaitė, Ramutė Skučaitė, Gintarė Adomaitytė, Kęstutis Kasparavičius, Gendrutis Morkūnas, Vytautas Račickas, Violeta Palčinskaitė, literatūrologai: Kęstutis Urba, Vincas Auryla, Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, Asta Gustaitienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė, Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro Informacijos skyriaus vedėja Roma Kišūnaitė, žurnalas „Rubinaitis“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close