captcha

Jūsų klausimas priimtas

Palėpėje aptiko Rembrandto piešinį

Vieno namo Škotijoje palėpėje rastas aklą elgetą vaizduojantis Rembrandto piešinys nustebino namo savininką, net nenutuokusį, kad piešinys ten yra.
„Christie`s“ nuotr.
„Christie`s“ nuotr.

Vieno namo Škotijoje palėpėje rastas aklą elgetą vaizduojantis Rembrandto piešinys nustebino namo savininką, net nenutuokusį, kad piešinys ten yra.

Eskizas į dienos šviesas iškilo po to, kai drabužių spintoje jį aptikęs namo savininkas susisiekė su aukcionų namais „Christie`s“. Vos pamatę pirmąsias fotografijas aukciono namų ekspertai neabejojo, kad piešinio autorius – žymusis XVII amžiaus olandų tapytojas, rašo guardian.co.uk.

„Visada svajojame surasti naujus žymių dailininkų piešinius, tačiau dabar tai nutinka labai retai. Dėl to šis atradimas dar labiau jaudinantis“, – teigė „Christie`s“ atstovas Benjaminas Peronnet.

„Aklas elgeta su berniuku ir šunimi“ – 13 centimetrų ilgio ir 8,5 centimetrų pločio juoda anglimi nupiešta studija. Ji nesusijusi su žinomu paveikslu, tačiau kompozicija artima piešiniui, saugomam gausioje grafikos darbų ir piešinių kolekcijoje Berlyno valstybiniame muziejuje.

„Kai pradėjome tyrimus, buvome nustebę, kai radome beveik identišką išmaldos prašytojo piešinį Berlyne. Paprastai tai, kad panašų piešinį randi muziejuje, nėra gera žinia, nes tai gali reikšti, kad atrastasis tėra kopija“, – aiškino B. Peronnet.

Kalbėdamas apie Berlyne saugomą kūrinį jis pridūrė: „Jis priskiriamas Rembrandtui, nors keletas mokslininkų dėl to abejoja. Netrukus visiems, kurie pamatė atrastą piešinį, tapo aišku, kad jį tikrai sukūrė Rembrandtas, o saugomas Berlyne yra kopija.“

Berlyno kolekcijos archyvaras Christianas Liehmas patvirtino, kad jų Rembrandto ekspertas Holmas Beversas mano, kad jų turimą piešinį reikėtų kataloguoti kaip „Rembrandto ratas“.

Šis piešinys buvo vienas iš aštuonių anksčiau nepublikuotų, rastų palėpėje. B. Peronnet teigė: „Savininkas rado krūvą piešinių, grafikos darbų ir kitokių dalykų. Jis mums atsiuntė visų jų nuotraukas. Mes, be abejo, susidomėjome.“

Kiti piešiniai priskirti Rembrandto mokiniams. Jie pateikia retų įžvalgų apie gyvenimą jo studijoje ir kaip jo mokiniai mėgino kopijuoti jo piešimo stilių prieš „išsilaisvindami iš Rembrandto priespaudos“, kalbėjo P. Peronnet.

Šiam piešiniui būdingas ir žmogiškasis prisilietimas – rudas apskritimas, primenantis kavos puodelio paliktą dėmę. Iš tiesų tai rašalinės palikta žymė. Piešinio subjektas artimas jo autoriui, kuris mirė skurdžius. Jo namai, jo kūriniai ir kiti daiktai buvo išparduoti.

Rasti piešiniai „Christie`s“ aukcione bus parduodami liepos 3 dieną. Manoma, kad vien Rembrandto kūrinys gali atnešti 80 tūkst. svarų (340 tūkst. litų). 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...