captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pirmosios kino teatro „Lietuva“ dienos: pradėjo su Puškino „Pūga“

Nors kino juostos „Lietuvos“ kino teatre jau seniai nesisuka, senojo teatro sienos vis dar saugo prisiminimus apie populiariausius filmus, žmones ir įvykius, nutikusius moderniausiame to meto kultūros židinyje. 1965 m. pastatyto Lietuvos kino teatro istorijos – knygose ir buvusių darbuotojų lūpose.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Bent jau tada, kai kino teatras „Lietuva“ pradėjo dirbti (1965 metų liepos 21 dieną), buvo tokia specifika, kad per dieną rodydavo kone vieną ir tą patį filmą. Kino teatras „Lietuva“ pradėjo su filmu „Pūga“ pagal Puškino dramą ir visą dieną buvo rodomas vienas ir tas pats filmas“, – pasakoja „Skalvijos“ kino centro programų koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė.

Pirmadieniais, vos pradėjus pardavinėti bilietus, jie būdavo išperkami visai savaitei. Pirmieji vaikiški bilietai kainuodavo apie 10 kapeikų, suaugusiems – apie 25. Žmonės į filmus eidavo ir be sėdimos vietos, ir ne po vieną kartą.

„Tada, kai buvo rodomas vienas filmas, ir jis buvo labai  populiarus,  žiūrovai tikrai žiūrėdavo ne po vieną kartą, o po penkis ir šešis. Man yra pasakoję, kad kai kurie vaikai po 13 kartų pasižiūrėdavo vieną filmą ir praktiškai mintinai mokėdavo frazes“, – prisimena S. Žalneravičiūtė.

Daugiau apie kino teatro „Lietuva“ istoriją – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...