captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nidoje – tapybos ir grafikos darbų paroda

Nidos bendruomenės namuose atidaryta tapybos ir grafikos paroda „Žmogaus dienos, gamtos amžinybė“, kuri plėtoja 20-ojo tarptautinio Thomo Manno festivalio temą „Žmogaus orumas“. Parodoje – Rytų Prūsijos menininkų darbai iš privačios klaipėdiečio Aleksandro Popovo kolekcijos.
Stop kadras
Stop kadras

Per dešimt metų kolekcininkas A. Popovas surinko daugiau kaip tūkstantį kelis šimtus darbų, kurie atspindi 19-20 a. pirmos pusės Rytų Prūsijos dailės palikimą. Parodoje – tik nedidelė jų dalis.

 „Visų darbų niekad neįmanoma parodyti, todėl parodai atrinkti darbai pagal T. Manno festivalio tematiką. Eksponuojami ir nauji darbai, kurie buvo neseniai įsigyti ir dar niekur nerodyti“, – sakė Kristina Jokubavičienė, parodos kuratorė.

Tapybos ir grafikos paroda plėtoja savaitgalį Nidoje prasidėjusio T. Manno festivalio temą „Žmogaus orumas“, todėl atrinkti darbai atspindi žmogaus gyvenimą, žvejų kasdienybę, įvairią ir įspūdingą Kuršių nerijos gamtą. Ji traukė ir vietinius dailininkus, ir kūrėjus iš Vakarų Prūsijos bei visos Vokietijos.

Eksponuojami darbai, labai įvairios stilistikos. Anot parodos kuratorė, galima rasti natūralizmo, realizmo, vėlyvojo impresionizmo, taip pat ekspresionizmo darbų.

Paroda, kurioje daugiau kaip 80 tapybos ir grafikos kūrinių – aliejiniai paveikslai, akvarelės, pastelės, ofortai, medžio raižiniai Nidos bendruomenės namuose veiks iki rugpjūčio pabaigos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...