captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prasidėjo penkioliktoji „Mados infekcija“ (nuotraukos)

Penktadienio vakarą prasidėjo dvi dienas truksiantis jau penkioliktasis, jubiliejinis, festivalis „Mados infekcija“.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Penktadienio vakarą prasidėjo dvi dienas truksiantis jau penkioliktasis, jubiliejinis, festivalis „Mados infekcija“.

Mados renginį, vykstantį Šiuolaikinio meno centre, jo organizatoriai pasitiko festivalio plakatuose ir vaizdo klipuose simboliškai užsidengę akis. „Mados infekcijos“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė sako, kad madą reikia ne tik matyti, bet ir jausti, todėl kartais ne tik galima, bet ir reikia užsimerkti.

„Bet tik iki tol, kol ant festivalio podiumo pasigirs pirmieji žingsniai“, – patikslina ji.

Festivalio erdvėje išliko rudens „Mados infekcijoje“ išbandytas ir patikrintas amfiteatras. Jis festivalio žiūrovams itin patiko, nes nė vienas, net ir įsigijęs stovimą bilietą, kojomis nelietė grindų: veiksmas ant „Mados infekcijos“ podiumo visiems – kaip ant delno, vienodomis sąlygomis. Šį kartą podiumui įkvėpimo semtasi iš garsiosios Tokijo Shibuya perėjos, kur variantų – daug, taisyklių – nulis, choreografija – apgalvota improvizacija, judėjimas – netradicine trajektorija.

Jau pirmąją festivalio dieną publika išvydo naujausias Lietuvos dizainerių kolekcijas. Renginyje netrūko ir pret-a-porter kolekcijų, ir nekasdienių kūrybinių eksperimentų.

Penktadienį kolekcijas pristatė Labadiena (Injekcija), Laura Dailidėnienė (Daili.lt), Lilija Larionova, Ieva Daugirdaitė, Eva Baliul (Injekcija), Sandra Straukaitė, Diana Paukštytė, Egidijus Sidaras (Cantas).

Antrąją festivalio dieną, šeštadienį, kūrinius pristatys Giedrius Šarkauskas, Lina Gudanavičiūtė Balagans (Injekcija, Vokietija), Eglė Žiemytė (D.EFECT), Asger Juel Larsen (Danija), KRISTAR DESIGN by Kristina Vikuren. Festivalį užbaigs ekscentriškasis maskvietis Andrejus Bartenevas.

„Mados infekcija“ pirmą kartą surengta 1999 metais dizainerių grupės 7+ (Sandra Straukaitė, Seržas Gandžumianas, Aleksandras Pogrebnojus, Vida Simanavičiūtė, Juozas Statkevičius, Daiva Urbonavičiūtė) iniciatyva. Festivalyje savo kolekcijas demonstruoja žinomi šalies dizaineriai ir pasaulyje pripažinti mados kūrėjai.

Didžiausiame Lietuvos mados renginyje galima išvysti ne tik žinomų dizainerių darbus. Nuo 2008-ųjų kasmet prieš „Mados infekciją“ rengiamas konkursas jauniesiems talentams, kurie, laimėję atranką, gauna teisę savo kolekciją pristatyti festivalio žiūrovams.

Per savo gyvavimo metus festivalis išpopuliarino dizainerius Agnę Kuzmickaitę, Giedrių Paulauską, Vitalį Čepkauską, Dovilę Gudačiauskaitę, Laurą Dailidėnienę, Kristiną Kruopienytę, Giedrių Šarkauską ir Sonatą Bylaitę.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...