captcha

Jūsų klausimas priimtas

Muziejų modernizavimo programa neužtikrina muziejų finansavimo

2007 metais pradėta plėtoti Muziejų modernizavimo programa neužtikrina tinkamo muziejų finansavimo ir patenkina tik 25 proc. viso muziejų poreikio, teigia kultūros ministras Šarūnas Birutis.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

2007 metais pradėta plėtoti Muziejų modernizavimo programa neužtikrina tinkamo muziejų finansavimo ir patenkina tik 25 proc. viso muziejų poreikio, teigia kultūros ministras Šarūnas Birutis.

„Mūsų paskaičiavimais, ši programa patenkina tik ketvirtadalį viso muziejų poreikio, todėl turime galvoti apie kitus finansinius mechanizmus, kurie padėtų muziejams virsti traukos centrais. Mūsų kaimynai lenkai puikiai išnaudojo ES siūlomas struktūrinių fondų lėšas, ir šiandien jie gali pasigirti turėdami vienus moderniausių muziejų Europoje – Šopeno, Koperniko, Žydų muziejus, kuriuose virte verda kultūrinis edukacinis gyvenimas“, – teigia ministras.

Pasak Š. Biručio, taip pat svarbu, kad Lietuvos kultūros laukas užsitikrintų ES 2014-2020 metų struktūrinę paramą. „Tai laikome savo artimiausio laikotarpio prioritetu, todėl būtina, kad visi – tiek kolegos politikai, tiek visuomenė palaikytų šio finansavimo būtinybę. Patys muziejai tai supranta ir jau gavome ne vieną jų prašymą dėl ES paramos, nes 2014–2020 metų ES finansinė parama - mūsų paskutinė galimybė suteikti reikiamus finansus kultūrai“, – sako Š. Birutis.

Ministro nuomone, šiandien taip pat labai svarbu stiprinti bendradarbiavimą su švietimo įstaigomis, kurios rengtų pamokas muziejuose, dalyvautų įvairiose muziejų edukacinėse programose.

„Tai būtina daryti, nes auganti karta turi pažinti mūsų muziejuose saugomas vertybes ir istoriją. Taip pat muziejai turi atitinkamai pasitempti ir pasiūlyti vaikams patrauklius užsiėmimus“, – sako Š. Birutis.

Didesnio lankytojų susidomėjimo ir naujų programų muziejams tikimasi pakeitus Muziejų įstatymą. Seimui teikiamomis įstatymo pataisomis taip pat siekiama gerinti viešųjų paslaugų, kurias teikia valstybinės reikšmės muziejai, valdymo kokybę, kultūros politikos strateginių tikslų įgyvendinimą bei užtikrinti efektyvesnį valstybinių kolekcijų valdymą.

Kultūros ministerijai priklauso 16 muziejų – 4 nacionaliniai ir 12 respublikinių. Lietuvos muziejuose saugoma 6 mln. 678 tūkst. 300 eksponatų. 2012-aisiais, Muziejų metais, muziejuose apsilankė per 3 mln. lankytojų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...