captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pristatydama naują instaliaciją apie moteris A. Kišonaitė atliko eksperimentą

Vielos, dažytos drobės ir spalvoti burbulai – iš šių priemonių gimė nauja menininkės Agnės Kišonaitės instaliacija „Femme“, kviečianti atsigręžti į moters originalumą ir tikrų tikslų siekį. Pakvietusi 100 ryškiausių savo įkvėpėjų, kūrėja instaliaciją pristato ir laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovams.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Savo kūriniuose A. Kišonaitė sako analizuojanti tuštybę, netikrų tikslų siekimą, laikiną grožį ir didžiavimąsi juo. Projektu „Femme“ siekiama nubrėžti aiškią liniją tarp tikrų ir trumpalaikių vertybių.

„Savo darbuose stebiu pačias moteris ir analizuoju tuštybę. Tai, kas yra dabar matoma, man labai nepatinka – išorinis grožis yra užvaldęs.

Aš dariau tokį eksperimentą – į pristatymą sumaniau pakviesti 100 moterų. Sudarinėdama sąrašą, klausiau savo tapybos mokinių, kas jiems yra originalios moterys. Buvo tokia ilga pauzė, kurios metu supratau, kad žmonės priima tai, ką mato ir jie net nesusimąsto apie originalumą“, – pastebi menininkė.

A. Kišonaitė tikina, kad jai kūryboje svarbus ne tik  procesas, bet ir estetiškas kūrinio vaizdas. Todėl jos kūriniai yra apgalvoti iki smulkiausių detalių, dažnai tiksliai išskaičiuoti – viskas turi būti savo vietose.

Nuo pat kūrybos pradžios, jau šešerius metus, A. Kišonaitės kūryboje dominuoja moteriškumo tema – sukurtas lūpdažis milžinas, panaudotų lako buteliukų mozaika, šiuolaikinės lietuvaitės portretas iš žurnalo iškarpų.

„Iš pradžių manau, kad tai buvo nesąmoningai, nes kai pradėjau tapyti, pirmi 3 paveikslai buvo tik moterys, moterų figūros. Tuomet supratau, kad man tai yra įdomiausia.

Aš neturiu nieko prieš gamtą, bet aš tiesiog jos netapau, nes esu miesto žmogus. Mane žavi miesto šurmulys, miesto gyvenimas ir aš labiausiai stebiu moteris ir, ko gero, dėl to ir yra ta kūryba vien tik apie moteris, moteriškumą ir madą“, – svarsto ji.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close