captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Vaičiulaičio premija įteikta rašytojai L. S. Černiauskaitei

Joninių išvakarėse Vilniuje tradiciškai įteikta Antano Vaičiulaičio literatūrinė premija už geriausią novelę, paskelbtą mėnraštyje „Metai“.    
ELTA nuotr
ELTA nuotr

Joninių išvakarėse Vilniuje tradiciškai įteikta Antano Vaičiulaičio literatūrinė premija už geriausią novelę, paskelbtą mėnraštyje „Metai“. 

Devintą kartą teikiamą premiją už novelę „Nekaltutis“ pelnė rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė. 

A. Vaičiulaičio premija teikiama kas dveji metai už novelistiką, publikuotą Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraštyje „Metai“. 

Pasak premijos teikimo komisijos pirmininkės Danutės Kalinauskaitės, garsaus prozininko, novelės virtuozo A. Vaičiulaičio premija mums labai svarbi, kad literatūroje, prozoje aktualizuoja novelę kaip žanrą, o A. Vaičiulaičio pavardė simbolizuoja prozos kokybę. 

Premijos įteikimo iškilmėse tradiciškai dalyvauja A. Vaičiulaičio dukterys, gyvenančios Jungtinėse Amerikos Valstijose. Per šias Jonines sukaks 106-osios A. Vaičiulaičio gimimo metinės, o liepos 22 dieną bus minima 20 metų nuo A. Vaičiulaičio mirties. Rašytojas ir jo žmona Joana Vaičiulaitienė ilsisi Vilkaviškio kapinėse. 

„A. Vaičiulaičio pavardė man visada asocijuojasi su aukščiausia prozos, literatūros praba. Romaną gali parašyti visi, bet kas, o novelę, ypač gerą novelę, parašyti gali labai ne bet kas. Net prozos grandai, rašantys puikius romanus, pripažįsta, jog parašyti novelę, kurioje nėra nieko nereikalingo, labai sudėtinga. Man atrodo, kad tokią novelę pasisekė parašyti L. S. Černiauskaitei“, – kalbėjo D. Kalinauskaitė, prieš šešerius metus pati tapusi A. Vaičiulaičio premijos laureate. 

Į šių metų premiją, be L. S. Černiauskaitės, pretendavo rašytojai Herkus Kunčius, Ramūnas Kasparavičius, Genovaitė Bončkutė, Karolis Klimas ir Vytautas Martinkus, tačiau skirtingų literatūros skonių komisijos nariai užtikrintai balsavo už L. S. Černiauskaitės novelę „Nekaltutis“, 2012 m. išspausdintą „Metų“ žurnale. 

„Tai pasakojimas apie moters instinktą išlikti ir išsaugoti savo vaiką, apie savo tapatybės suvokimą ir laisvos asmenybės pojūtį – tai yra dalykai, kurių negalima parduoti už jokius pinigus, kurių negalima įkeisti ir kurių negalima atiduoti prievarta. Visa tai nuausta iš labai subtilių dalykėlių, užuominų, niuansų, labai tikslių psichologinių reakcijų, kurios, matyt, yra patirtos asmeniškai, nes perteiktos autentiškai“, – vardijo D. Kalinauskaitė. 

A. Vaičiulaičio literatūrinę premiją už geriausią novelę 1994 m. sumanė šviesaus atminimo asmenybės – rašytojo našlė Joana Vaičiulaitienė ir Vilniaus pedagoginio universiteto profesorius, literatūrologas, A. Vaičiulaičio kūrybos tyrinėtojas Albertas Zalatorius. Premija siekiama ypatingai paremti novelės formą Lietuvos literatūroje. 

1995 m. pagerbtas pirmasis A. Vaičiulaičio premijos laureatas – Romualdas Granauskas už novelę „Su peteliške ant lūpų“. Laureatais taip pat yra tapę Bitė Vilimaitė, Danutė Kalinauskaitė, Petras Dirgėla, Renata Šerelytė, Rimantas Šavelis, Juozas Aputis, Vidas Morkūnas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...