captcha

Jūsų klausimas priimtas

Alytaus kraštotyros muziejus laikinai kraustosi iš centro į miesto pakraštį

Alytaus kraštotyros muziejui skiriama Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama ir jis pagaliau taps šiuolaikiška kultūros įstaiga, turinčia rekonstruotą pastatą bei sutvarkytą aplinkinę teritoriją.
G. Tamošiūnienės nuotr.
G. Tamošiūnienės nuotr.

Alytaus kraštotyros muziejui skiriama Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama ir jis pagaliau taps šiuolaikiška kultūros įstaiga, turinčia rekonstruotą pastatą bei sutvarkytą aplinkinę teritoriją.

Muziejus jau pradėjo kraustytis į buvusį Panemunės pagrindinės mokyklos pradinių klasių korpusą. Numatoma, kad šiose patalpose jis gyvuos metus, kol Savanorių gatvėje triūs statybininkai.

Darbai muziejaus pastate Savanorių gatvėje turėtų pagaliau prasidėti balandžio mėnesį, o jų pabaiga numatyta 2014-ųjų gegužę. Ketinama sutvarkyti ir aplinkinę muziejaus teritoriją. Bendra projekto vertė – beveik 5 mln. litų, iš kurių 4,25 mln. litų sudaro ES struktūrinių fondų lėšos.

Įgyvendinant projektą žadama rekonstruoti muziejaus pastato fasadą ir parodines bei edukacines erdves, kiemelį, aptverti teritoriją, pasirūpinti jos apšvietimu, taip pat pastatyti informacinius stendus.

Muziejuje bus įrengtos salės keičiamoms ir nuolatinėms ekspozicijoms, atvira fondų saugykla, bus sutvarkyta palėpė ir rūsiai. Patalpas praplės specialiu koridoriumi sujungti du muziejaus pastatai. Vietos atsiras ir bibliotekai, kurioje muziejaus surinktais specializuotais vertingais leidiniais galės naudotis ne tik darbuotojai, bet ir Alytaus bendruomenė. Renovuotame kiemelyje bus sudarytos sąlygos organizuoti renginius, įrengta aparatūra.

Muziejininkai įdėjo daug pastangų siūlydami projektuotojams, ką padaryti, kad po rekonstrukcijos įstaiga atitiktų jų lūkesčius, būtų išskirtinė ir patraukli žiūrovui. Yra sumanymų, kaip paįvairinti ir aplinkinę teritoriją, pavyzdžiui, Savanorių gatvę, kaip akcentuoti, kad čia įsikūręs muziejus (vienas sumanymų – tokius akcentus sudėti grindinyje), kaip architektūriškai įkomponuoti pastatą.

Kaip praneša Alytaus kraštotyros muziejus, darbai strigo dėl aplinkinės teritorijos sutvarkymo, nes nebuvo išspręsti žemės nuosavybės klausimai, vyko teisminiai ginčai. Dėl šių nesklandumų nusitęsė projekto vykdymo pradžia. Šiuo metu priimtas bendras sprendimas atskirti muziejaus ir aplinkinės teritorijos sutvarkymą, muziejaus daliai bus skirta 4,772 tūkst. litų.

Kraštotyros muziejuje saugoma per 82 tūkst. eksponatų, kurių kiekvienam būtinos tam tikros laikymo sąlygos.

Kol muziejininkai išsikrausto iš centrinio pastato Savanorių gatvėje, netrukus duris atvers nauja ekspozicija įstaigos filiale Jiezno gatvėje Pirmajame Alytuje. Europos Sąjungos finansuojamo projekto vertė – 500 tūkst. litų, čia bus įrengta šiuolaikiška archeologijos ekspozicija, taip pat numatyta dviejų leidinių leidyba.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...