captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus mažajame teatre F. Dostojevskis prabils vaikams (nuotraukos)

Vilniaus mažasis teatras rengiasi ketvirtajai šio sezono premjerai – kovo 24 dieną pasirodys režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus spektaklis „Dostojevskis vaikams“.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Vilniaus mažasis teatras rengiasi ketvirtajai šio sezono premjerai – kovo 24 dieną pasirodys režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus spektaklis „Dostojevskis vaikams“.

Spektaklis sukurtas pagal Fiodoro Dostojevskio miniatiūras, kurias sieja gyvenimiškos temos – atsakomybė mylimam žmogui, riba tarp meilės ir neapykantos, ambicijų ir norų atsižadėjimas vardan kito, garbė, orumas, mirtis. Kadangi šios temos yra amžinos ir amžiaus neturi, spektaklio žiūrėti kviečiama ne tik mokyklinio amžiaus auditorija, bet ir vyresni žiūrovai.

Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina sako, kad tai kamerinis spektaklis, orientuotas į žiūrovą, kuris nori įsiklausyti ir rasti atsakymus teatro scenoje. „Jei vaikai ko nors ir nesupras, tai tikrai pajaus širdimi“, – įsitikinusi G. Cholina.

Režisierius P. Ignatavičius sako grįžtąs į Vilniaus mažąjį teatrą, kuriame debiutavo savo režisūriniu darbu vaikams „Grybų karas“. Praėjusiais metais jis tapo Lietuvos teatro sąjungos „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ konkurso nugalėtoju ir pristatė spektaklio „Dostojevskis vaikams“ eskizą. „Norėjau imti rimtą medžiagą vaikams, nes pas mus pastebima tokia tendencija, kad kalbame vaikams kažkaip „nusaldintai“, ne kaip suaugusiems. Gana gili ir atvira F. Dostojevskio kūrinių medžiaga leidžia be jokių papildomų pramoginių anturažų kalbėti gyvenimiškom, rimtom temom“, – sakė režisierius.

Spektaklyje vaidins jauni aktoriai Agnė Šataitė, Tadas Gryn, Virginija Kuklytė. Pirmieji du, kaip ir režisierius, yra Vilniaus mažojo teatro įkūrėjo Rimo Tumino mokiniai, o V. Kuklytė – aktorių ansamblio „Degam“ narė. Jie įkūnija skirtingus personažus iš svarbiausių rusų literatūros klasiko kūrinių vaikams, iš jų trys sukurti iki 1848 metų, o pats rimčiausias apsakymas „Jaunuolis“ parašytas po rusų literatūros klasiką sukrėtusios tremties.

Spektaklio metu žiūrovai sėdės Mažojo teatro scenoje ir bus labai arti aktorių ir jų įkūnijamų personažų. „Žaidžiame atvirą vaizduotės teatrą su vaikais, nieko nepateikiame ant lėkštutės, skatiname mąstyti, svajoti“, – sako režisierius P. Ignatavičius.

F. Dostojevskis, pats turėjęs du vaikus ir jiems skaitęs savo kūrybą, manė, kad jo literatūra yra pažini ir suprantama vaikams ir kad jiems galima sakyti viską. Rašytojas svajojo iš savo kūrinių ištraukų sudaryti rinkinį ir išleisti jį atskira knyga vaikams, tačiau pats nespėjo to padaryti – šis rinkinys išleistas po rašytojo mirties.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...