captcha

Jūsų klausimas priimtas

Garsios menininkės darbuose – fotografijos, tapybos ir koliažo sintezė

Kauno M. Žilinsko dailės galerijoje duris atveria italų kilmės tarptautiniu mastu pripažintos menininkės F. Galliani paroda „Atminties išlaisvinimas“.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Kauno M. Žilinsko dailės galerijoje duris atveria italų kilmės tarptautiniu mastu pripažintos menininkės F. Galliani paroda „Atminties išlaisvinimas“.

F. Galliani darbai eksponuojami visame pasaulyje šalia tokių meistrų kaip Helmut Newton, Robert Mapplerthorpe, Pierre et Gilles, David LaChapelle, Joel-Peter Witkin, Man Ray ir Marina Abramovic darbų, primenama pranešime spaudai.

Fotografija, tapyba ir koliažo elementai yra jos darbo sritys. F. Galliani ant kūrinių rašydama žodžius ir frazes jau sukurtam darbui suteikia daugiau intymumo, panaikina bet kokį atstumą tarp žiūrovo ir meno kūrinio. Jos kūryba – tai vidiniai proto, troškimų, aistros ir jausmų vaizdiniai.

F. Galliani darbai toli gražu nėra tradicinės fotografijos pavyzdys. Autorė čia įsiterpia pirštais ištapytais žodžiais ar frazėmis, klijuojamais vaizdais ir taip sukuria neatkartojamą koliažą. Menininkės momentinė nuotrauka atmeta reportažo ir natiurmorto logiką, objektyvumo taisykles, beveik visiškai ištrina ribas tarp stebėtojo ir stebimojo, tarp to, kuris yra vienoje ir kitoje kameros pusėje.

F. Galliani nesistengia perteikti tikslaus pasaulio vaizdo – ji labiau linkusi jį prisiminti, atskleisti su laiko ir praeities prieštaravimų šešėliu. Vaizdai tampa darbais, kai atmintis pradeda keisti vaizdą. Tai, kas neįvyko, tampa tiek pat svarbu, kaip ir tikrovė. F. Galliani darbuose vietos randa įvykiai, kurie iš tikrųjų netapo istorija, bet paliko impulsus, virpesį ar pėdsakus.

Jos darbuose žodžiai ar frazės yra tokios pat svarbios kaip modelių laikysena ir poza, jų troškimai ir norai yra tokie pat svarbūs, kaip ir vaidmuo, kurį jie atlieka paveiksluose. Menininkė ant drobės ar popieriaus išlieja neišspręstus klausimus, išnaudotas aistras, nepatenkintą smalsumą. O jei yra atsakymas, ji paverčia jį nauju klausimu. Kūnai ir aplinka išnyksta užleisdami vietą jausmams.

F. Galliani gimė 1962 m. Italijoje, bet būdama devyniolikos persikėlė į JAV. Čia ji studijavo Vašingtono Corcoran meno mokykloje. Dabar ji gyvena ir dirba Niujorke. Pasak menininkės, galimybė studijuoti daugelį dalykų: nuo fotografijos iki tapybos, nuo grafinio dizaino iki anatomijos, nuo spalvų teorijos iki trimačio dizaino, padėjo jai labai tvirtą pagrindą ir tuo pačiu paskatino kurti mišria technika.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...