captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tulūzoje atidaroma Vytauto V. Stanionio fotografijų paroda

Kovo 20 d. Tulūzos miesto galerijoje Chateau d’Eau dalyvaujantant abiems menininkams atidaroma Vytauto V. Stanionio ir prancūzų fotografės Edith Roux paroda. Šiuos menininkus sieja ypatingas jautrumas bei atidumas aplinkai ir ypač jos pokyčiams, kuriuos sąlygoja visuomenės transformacijos ir natūraliai iš to kylančios individualios baimės bei nerimas.
V. Sanionio nuotr., galeriechateaudeau.org
V. Sanionio nuotr., galeriechateaudeau.org

Kovo 20 d. Tulūzos miesto galerijoje Chateau d’Eau dalyvaujantant abiems menininkams atidaroma Vytauto V. Stanionio ir prancūzų fotografės Edith Roux paroda.  Šiuos menininkus sieja ypatingas jautrumas bei atidumas aplinkai ir ypač jos pokyčiams, kuriuos sąlygoja visuomenės transformacijos ir natūraliai iš to kylančios individualios baimės bei nerimas.

Kaip skelbia lrkm.lt, Vytautas V. Stanionis šioje vienoje iš garsiausių Prancūzijos foto galerijų pristato fotografijų ciklą „Lietuva. Atsisveikinimo vaizdai (2003-2004)“. Lietuvos provincijos vaizdai čia ypatingai sutelkti į objektą, griežtos linijos ir spalvoti planai skausmingai pabrėžia ištuštėjusias, apleistas, dažnai nebegyvenamas, visų pamirštas ir apleistas vietas. Ir tik žmonės šioms fotografijoms suteikia ypatingą melancholiją ir liudija pastangas pasipriešinti ir išvengti šių pokyčių sąlygotos nemalonės.

Vytauto V. Stanionio paroda Chateau d‘Eau galerijoje nėra atsitiktinė – čia jau surengtos A. Macijausko ir  A. Sutkaus parodos, dar šiemet planuojama A. Šeškaus paroda.

Parodą parengė Kauno fotografijos galerija (kuratorė Ieva Meilutė-Svinkūniene) kartu su Chateau d‘Eau  vadovu Jean-Marc Lacabe, praėjusiais metais viešėjusiu Lietuvoje pagal Kauno fotografijos galerijos meno rezidencijų programą.

Parodą parėmė Tulūzos galerija, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos ambasada Prancūzijoje.

Paroda veiks iki gegužės 19 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...