captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nustatyta, kad meno institucijai padovanotą autoportretą nutapė Rembrandtas

Britų meno institucija „National Trust“ paveldėjo portretą, kurį, kaip vėliau paaiškėjo, nutapė Rembrandtas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Britų meno institucija „National Trust“ paveldėjo portretą, kurį, kaip vėliau paaiškėjo, nutapė Rembrandtas.

XVII mžiaus portretas, vaizduojantis keistos veido išraiškos vyrą su kepure, testamentu buvo perduotas britų meno institucijai „National Trust“, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai Rembrandto autoportretas, kuris buvo laikytas dingusiu.

Šio meno kūrinio vertė siekia 20 milijonų svarų sterlingų (daugiau nei 80 milijonų litų), rašo The Guardian.

Nors Rembrandtas pasirašė kaip kūrinio autorius, tačiau buvo manoma, kad tai yra originalaus kūrinio kopija.

2010 metais organizacija „National Trust“ gavo šį meno kūrinį iš žinomo meno kolekcionieriaus našlės, tačiau darbas beveik dvejus metus nebuvo eksponuojamas. Nebuvo manoma, kad kūrinys yra žymus.

Rembrandto kūrinius dažnai sunku identifikuoti, kadangi šiam menininkui tapyti padėdavo daug pagalbininkų, be to, jo kūrinius dažnai kopijuodavo.

Tolimesni autoportreto tyrimai bus vykdomi kitą žiemą, kai darbas bus nuvalytas ir ištirtas rengeno bei infraraudonaisiais spinduliais, o mikroskopu bus išanalizuoti pigmentai.

„Per pastaruosius 45 metus mes surinkome daug informacijos apie Rembrandto autoportretus ir jo meninio stiliaus kaitą. 2005 metais aš išspausdinau jo darbų analizę, kurią atlikau remdamasis rentgeno spinduliais atliktais tyrimais. Remiantis turimais duomenimis, galima sakyti, kad šį kūrinį nutapė pats Rembrandtas, tačiau kad tuo įsitikinčiau visiškai, norėsiu dar kartą apžiūrėtį kūrinį“, – sako olandų meno istorikas ir Rembrandto tyrimų projekto pirmininkas Ernstas van de Weteringas.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...