captcha

Jūsų klausimas priimtas

Muziejus siūlo sukurti žymaus paveikslo versiją

Žymiąją Kanuto Rusecko „Pjovėją“ nuo šiol galima rasti ne tik Vilniaus paveikslų galerijoje, bet ir paveikslų improvizacijų svetainėje VanGoYourself.com. Portalas kviečia ne tik žavėtis kūriniais iš viso pasaulio muziejų, bet ir dalintis savo sukurtomis jų interpretacijomis.
Muziejaus nuotr.
Muziejaus nuotr.

Naudotis VanGoYourself paprasta – tereikia išsirinkti paveikslą iš siūlomos kolekcijos, jį atkartoti ar perkurti savaip, nusifotografuoti ir gautą kūrinį paskelbti svetainėje. „K. Rusecko 1844 m. nutapyta „Pjovėja“ šiam projektui buvo pasirinkta dėl to, kad puikiai reprezentuoja Lietuvos dailės muziejuje saugomą Lietuvos XVI–XIX a. dailės kolekciją ir yra vienas žymiausių moters portretų lietuvių tapybos istorijoje. Po „EXPO 2015“ parodos šis kūrinys tapo puikiai pažįstamas ne tik Lietuvoje, bet ir svetur“, – pasakoja projekto koordinatorius Lietuvoje Donatas Snarskis.

Kvietimo prisijungti prie tarptautinio projekto Lietuvos dailės muziejus sulaukė 2015-ųjų pabaigoje. Jis tapo 35-uoju muziejumi, pateikiančiu savo eksponatus improvizacijoms šalia Nyderlandų valstybinio muziejaus ir Van Gogo muziejaus Amsterdame, Airijos nacionalinės galerijos Dubline, Egipto muziejaus Berlyne, Karališkųjų dailės muziejų Briuselyje, Siksto koplyčios Vatikane, Austrijos nacionalinės bibliotekos ir kitų pasaulio atminties institucijų.

2014 m. startavęs „VanGoYourself“ tapo viena sėkmingiausių tarptautinių muziejinių iniciatyvų. 2015 m. JAV vykusioje konferencijoje „Museums and the Web“ ji pripažinta geriausia virtualia paroda, o Jungtinėje Karalystėje vykusiame konkurse „Museum+Heritage“ apdovanota kaip viena iš geriausių, rašoma pranešime spaudai.

Iniciatyva gimė kaip projekto „Europeana Creative“, skirto suskaitmeninto kultūros paveldo pakartotiniam panaudojimui skatinti, dalis. Projektą koordinuoja organizacija „Culture24“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...