captcha

Jūsų klausimas priimtas

Menininkas pradangino Luvro piramidę

Stiklo piramidė Luvro muziejaus kieme – vienas Paryžiaus simbolių. Ir, žinoma, ji yra įtraukta į beveik visų turistų maršrutus. Tačiau dabar užsukantys į aikštę akimirkai gali ir apstulbti. Piramidė tiesiog dingo...
JR. Reuters/Scanpix nuotr.
JR. Reuters/Scanpix nuotr.

Visa tai suorganizavęs gatvės menininkas daugiau kaip 20 metrų aukščio stiklo piramidę pradangino uždengdamas juodai baltomis XVI amžiaus pastatų už piramidės fasadų nuotraukomis. Anot jo, jam svarbiausia iššaukti žmonių tarpusavio sąveiką – kad pamatę, jog piramidės nėra, kalbėtųsi ir ieškotų tinkamo taško nuotraukai.

JR pasivadinęs menininkas tikisi, kad instaliacija atnaujins diskusiją apie modernizmą, kuri buvo kilusi 9-ajame dešimtmetyje, kai piramidė buvo projektuojama ir statoma.

Daugelis anuomet priešinosi projektui, sakydami, kad stiklo ir metalo statinys sudarkys XVI-ojo amžiaus architektūros perlą.

Piramidė pastatyta kaip pagrindinis įėjimas į Luvro muziejų. Lankytojai nusileidžia į po piramide esantį didelį vestibiulį, iš kurio pakyla į norimą muziejaus dalį.

Naujas įėjimas 9-ajame dešimtmetyje buvo būtinas, nes tiesiog nebebuvo įmanoma suvaldyti lankytojų srauto. Luvrą dabar per metus aplanko per 9 milijonus žmonių.

Piramidę pradanginanti instaliacija veiks dar mėnesį, iki birželio 27 dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...