captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Radžvilas: Just. Marcinkevičius yra savotiškas puolimo taikinys

Lietuvos mokslų akademijoje šeštadienį vyksta konferencija, kurioje dar sykį permąstomas 2011 m. mirusio poeto, tautos sąžine vadinto Justino Marcinkevičiaus indėlis į kultūrą ir tautinę savimonę.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Literatūros kritikas Valentinas Sventickas teigė, kad konferencijoje „Justino Marcinkevičiaus nuvainikavimas: kovos su „tarybine lietuvybe“ istorinis kontekstas ir politinė prasmė“ siekiama aptarti tautos laikyseną ir poeto Just. Marcinkevičiaus vietą šiame kontekste.

Literatūros kritiko teigimu, šiuo metu egzistuoja dvi nuomonės apie Just. Marcinkevičių – jis gerbiamas kaip ir kiti žmonės, kurie dirbo Lietuvai ir tvirtino lietuvybę, arba ieškoma jų biografijose dviprasmiškų momentų.

„Aš manau, kad tai buvo raiškiausia lietuvybės puoselėjimo figūra, tam tikra prasme – susimbolinta figūra“, – apie poeto, dramaturgo ir kultūros veikėjo indėlį kalbėjo V. Sventickas.

Vilniaus universiteto profesorius dr. Vytautas Radžvilas, kuris taip pat dalyvauja konferencijoje, atkreipė dėmesį į pastaruoju metu ryškėjantį poeto autoriteto permąstymą.

„Justinas Marcinkevičius yra savotiškas puolimo taikinys ir tiesiog įkūnija bendresnę tendenciją“, – teigė filosofas, pabrėždamas, kad didžiausias poeto nuopelnas Lietuvai – tautos ir valstybės idėjos aktualizavimas.

Plačiau apie Just. Marcinkevičiaus indėlio vertinimus – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...