captcha

Jūsų klausimas priimtas

Zapiškyje vyksta aitvarų festivalis

Lietuvos aitvarų sostinėje Zapyškyje šeštadienį vyks tradicinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“. Kadangi šiame renginyje kasmet dalyvauja vis nauji skraidantys objektai, festivalis vadinamas didžiule mažosios aviacijos švente.
 
L. Brundzos (BFL) nuotr.
L. Brundzos (BFL) nuotr.

Pernai, primena Kauno rajono mero patarėjas Edmundas Mališauskas, festivalis sulaukė arti dešimties tūkstančių lankytojų, todėl Valstybinis turizmo departamentas jį įtraukė į rekomenduojamų aplankyti renginių dešimtuką.

Šiemet festivalyje debiutuos bepiločiai orlaiviai. Jų mėgėjai rengia specialią programą, kurią bus galima stebėti ne tik gyvai, bet ir specialiame ekrane. Vyks parodomosios varžybos. Dronų padedami, festivalio dalyviai galės matyti ir save, ir vyksmą danguje.

Lietuvos aviacijos muziejus į Zapyškį ketina atgabenti skrydžio imitatorių, kuriame visi galės išbandyti savo jėgas. Esant palankiam vėjui, bus galima pamatyti ir didžiuosius aitvarus, kurių ilgis siekia iki kelių dešimčių metrų. Neturintys skraidymo priemonių ras galimybę vietoje pasigaminti aitvarą arba lėktuvėlį ir susirungti varžybose.

Kaip teigia aitvarų festivalio „Tarp žemės ir dangaus“ organizatorė Eglė Šidlauskienė, didžiuosius muilo burbulus ir gerą nuotaiką šventėje dalins Burbulų Dėdė, menų kampelyje mažylių lauks keramikė, rašytoja ir dailininkė Ramunė Savickytė. Įamžinti įspūdingas akimirkas bus galima momentinės fotografijos kampelyje. Vyks fotosesija danguje, bus skelbiamas „dangiškiausios nuotraukos“ konkursas, veiks atvirlaiškių paštas.

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras festivalyje pristatys naująjį turizmo sezoną. Į renginį bus galima atplaukti laivu „Tolstojus“, kuris 11 val. pajudės nuo senosios Nemuno prieplaukos Kaune (šalia Vytauto Didžiojo bažnyčios). Šventė Zapyškyje prasidės šeštadienį prieš vidurdienį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...