captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujos literatūrinės premijos laureatui atiteks apie 158 tūkst. litų

Didžiojoje Britanijoje įsteigta nauja literatūros premija, kuriai suteiktas Folio premijos pavadinimas. Naujosios premijos skyrimo komisijoje – 100 kompetentingų specialistų.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Didžiojoje Britanijoje įsteigta nauja literatūros premija, kuriai suteiktas Folio premijos pavadinimas. Naujosios premijos skyrimo komisijoje – 100 kompetentingų specialistų.

Folio premijos dydis – apie 158 tūkst. litų (40 tūkst. svarų sterlingų).

Iš pradžių premija neturėjo pavadinimo – ji buvo tiesiog Literatūros premija. Kaip praneša „The Telegraph“, trečiadienį Britų bibliotekoje buvo paskelbta ir apie pačią premiją, ir apie premijos pavadinimo pokyčius. Premijos pavadinimas kilo iš jos steigėjų – „The Folio Society“ leidyklos.

Premija, kaip skelbiama, bus skiriama bet kurios pasaulio valstybės grožinės literatūros autoriui. Svarbi sąlyga: knyga turi būti išleista angliškai Didžiojoje Britanijoje. Premijos nuostatose autoriai neapribojami žanru.

Numatoma, kad literatūrinės premijos laimėtoją rinks 100-as kompetentingų literatūros specialistų iš viso pasaulio. Iš jų kasmet bus paskelbiami pagrindiniai penki ekspertai, kurie ir tars lemiamą žodį dėl premijos skyrimo tais metais.

Folio premijos atsiradimą lėmė nesutarimas. Apie naująją premiją prabilta likus savaitei iki 2011-ųjų prestižinės „Booker“ premijos laureato paskelbimo. „The Folio Society“ paskelbė, jog 2011-aisiais „Booker“ premijos komisijos nariai vertindami kandidatus rėmėsi „skaitomumo dėl meniškumo“ kriterijumi. Taip pat buvo suabejota kai kurių vertinimo komisijos narių kompetencija.

Organizatorių pasiteiravus, ar Folio premija nekonkuruos su „Booker“ premija, gautas atsakymas, jog tikrai ne: esą daugelis išleidžiamų knygų nesulaukia didelio visuomenės dėmesio – būtent tokias knygas vertins naujosios premijos steigėjai. „Knygas įvertins ir apdovanos skaitymu jos skaitytojai“, – cituojamas vienas iš Folio premijos sumanytojų.

Pabrėžiama, jog premija bus skiriama įvertinus kūrinio išliekamąją vertę.

Lrt.lt primena, kad „Booker“ premijos dydis yra 50 tūkst. svarų sterlingų (197 tūkst. litų).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...