captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje prasideda 18-asis „Kino pavasaris“

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje startuoja 18-asis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje startuoja 18-asis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“.

Festivalio atidarymo proga kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ salėse bus rodomas filmas „Kvartetas“ – garsaus amerikiečių aktoriaus Dustino Hoffmano režisūrinis debiutas. Muzikalios komedijos apie keturis senstelėjusius operos solistus premjera įvyko Toronto kino festivalyje, o San Sebastiano kino festivalis pasirinko šią juostą uždarymo ceremonijai.

Iki kovo 28 dienos Vilniuje vyksiantis kino festivalis šįmet užims visas kino centro „Forum Cinemas Vingis“ sales, taip pat festivalio seansai vyks kino teatre „Forum Cinemas Akropolis“, kino centre „Skalvija“ ir „Pasakos“ kino teatre, o kovo 21–28 dienomis – ir „Forum Cinemas“ salėse Kaune.

Šįmet bus parodyta 230 filmų, įskaitant ir trumpametražius. Vyks konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“, rengiama jau ketvirtus metus ir pristatanti debiutinius filmus iš Rytų ir Vidurio Europos.

Kino gurmanų bene labiausiai laukiama programa „Meistrai“ šįmet pristatys plačiai nuskambėjusius naujausius garsių kino kūrėjų darbus. Festivalio retrospektyva kvies nepraleisti progos pamatyti aštuonis geriausius prancūzų kino meistro Jeano Luco Godardo filmus.

Šių metų lietuviškoje kino programoje – 38 filmai, iš jų 24 niekada nerodyti. Tarp premjerų bus ir naujausias režisierės Inesos Kurklietytės filmas „Gegučių vaikai“ apie motinų paliktus vaikus. Šių metų lietuviškos programos naujovė – animaciniai filmai, taip pat vyks geriausio studentiško filmo ir žiūroviškiausio lietuviško filmo rinkimai. Šįmet bus ir nauja programa „Lietuviai svetur“, intriguosianti ir lietuvių autorių vardais, ir jų darbais užsienio šalyse.

Žadama stipri dokumentinio kino programa, pažvelgsianti į religinio fanatizmo, religinių sektų, senųjų tikėjimų, nepatogias pedofilijos, sekso turizmo temas. Bus pristatoma ir naujojo Rusijos kino programa, kurioje savo naujausius filmus asmeniškai pristatys Aleksejus Fedorčenka ir Sergejus Loznica. Laukiama atvykstant ir didelio būrio kitų šalių kino meistrų – režisierių, aktorių, kino prodiuserių.

Šįmet festivalio metu vyks jau ketvirtoji tarptautinė kino industrijos konferencija „Meeting Point – Vilnius“, skirta kino industrijų profesionalams.

Didžiausias kino renginys Lietuvoje „Kino pavasaris“ pernai sulaukė daugiau nei 70 tūkst. žiūrovų.  

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...