captcha

Jūsų klausimas priimtas

Artėjant septintai dešimčiai rašytoja studijuoja doktorantūrą ir žvalgosi į Ameriką

Apie rašytoją Marija Jurgelevičienę, Maria Poisson, Britanijoje atsidūrusią artėjant septintai dešimčiai ir nuo nulio pradėjusiai gyvenimą, sklinda legendos. Šiuo metu moteris užsiėmusi doktorantūros studijomis, o savo amžiumi ir užsidegimu sudomino ir BBC.  
 
facebook paskyros nuotr.
facebook paskyros nuotr.

Parvykusi į Lietuvą, Maria į daug ką jau žvelgia britiškomis akimis. „Niekada nebūčiau grįžusi į Lietuvą, ten mano bankas, pradėtas mokslo darbas, draudimas mirties atveju, kuriam kas mėnesį atidedu po keliasdešimt svarų“, – pasakoja Zigmo Gėlės premijos laureatė, iki emigracijos buvusi atleista iš Šiaulių universiteto, kur dėstė kūrybinį rašymą. 

Brangus tatai buvo iššūkis, prisipažįsta literatė, prisimindama emigracijos sunkumus, tačiau tikina, kad Lietuvoje neturėjo kaip išgyventi. 

„O Anglijoje vien intrigos, nedraugiškumas. Tokio solidaus amžiaus žmogui rasti darbo beveik neįmanoma. Jei ne bažnyčia, kunigas ir choras, ko gero, Londone nebūčiau susikūrusi naujo gyvenimo“, – prisimena Maria.

Ilgainiui sulaukusi net ir profesinio pripažinimo, tapusi Karališkosios literatų draugijos nare, sugebėjusi užsidirbti ir Lietuvoje grąžinti skolas, moteris sako jau besidairanti į Ameriką. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close