captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje – V. V. Landsbergio ir gruzinų režisieriaus, rankų šešėlių teatro įkūrėjo, spektaklio premjera

„Degam“ kviečia į premjerą – spektaklį „Berniukas ir žuvėdros“. Tai bendras režisierių Vytauto V. Landsbergio ir gruzinų režisieriaus, rankų šešėlių teatro įkūrėjo, Gelos Kandelakio darbas.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Degam“ kviečia į premjerą – spektaklį „Berniukas ir žuvėdros“. Tai bendras režisierių Vytauto V. Landsbergio ir gruzinų režisieriaus, rankų šešėlių teatro įkūrėjo, Gelos Kandelakio darbas.

Gruzinų režisierius Gela Kandelakis su savuoju rankų šešėlių teatru Lietuvoje gastroliavo prieš ketverius metus. Tuomet retai į užsienio gastroles išsiruošiantis teatras Lietuvai padarė išimtį – taip atsidėkodamas už pagalbą, kurią Lietuva Gruzijai suteikė per karą su Rusiją. Pirmąją teatro Budrugana trupę Kandelakis subūrė 1985-aisiais, siekdamas vaidinti ne didelėse pripažintose salėse, o pasiekti pačius atokiausius Gruzijos kaimelius ir tą žiūrovą, kuris nėra matęs teatro. Režisierius sako tuomet supratęs, kad rankų šešėlių teatras neturi ribų.

„Aš išnaudojau tik 2 procentus rankų šešėlių teatro galimybių. Nes šiame teatre įmanoma viską padaryti, tiek kiek turite fantazijos.  Tai labai sunki technika, bet manau, kad ji turi didelę ateitį“, – režisierius Gela Kandelaki.

Idėja sukurti bendrą spektaklį su G. Kandelakiu kilo režisieriui Vytautui V Landsbergiui, Gruzijoje žiūrėdamas jo teatro spektaklį jis sako pamanęs, kad norėtų sukurti rankų šešėlių spektaklį. Jis pasiūlė Kandelakiui sukurti rankų šešėlių teatro ir dramos teatro spektaklį pagal savo apysaką.

„Tai buvo Vytauto idėja, ar galima suderinti žmonių ir paukščių pasaulius, aš atsakiau teigiamai, todėl sutikau padėti kurti šešėlius tokiam spektakliui“, – sako režisierius G. Kandelaki.

V. V. Landsbergis sako, kad apysaką pagal kurią sukurtas spektaklis „Berniukas ir žuvėdros“ parašė perskaitęs Vandos Juknaitės interviu su 10 mergaite, apie jos gyvenime įvykusius sukrėtimus.

„Vaikai pajėgūs, reikia apie tai kalbėti. Taip atsirado apysaka „Berniukas ir žuvėdros“ apie Mykolą, 10 metų, kurio šeimoj vyksta panašūs dalykai. Jis eina į pajūrį, gyvena Karklėje, susidraugauja su žuvėdrom ir pradeda girdėt jas“, – aiškina V. V. Landsbergis.

Spektaklyje vaidina aktorių ansamblio „Degam“ aktoriai Šarūnas Gedvilas, Alikas Kazlovas, Virginija Kuklytė, Indrė Mickevičiūtė, Rokas Petrauskas. Spektaklio premjera antradienį Vilniaus mažajame teatre.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close