captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prasidėjo elektroninės muzikos festivalis „Jauna muzika“

Šįvakar Šiuolaikinio meno centre Vidmanto Bartulio ir Džiugo Katino audiovizualiniu kūriniu „Dekonstrukcija“ prasidėjo elektroninės muzikos festivalis „Jauna muzika“. Rengiamas nuo 1992 m. festivalis pastaruosius penkiolika metų ypatingą dėmesį skiria elektroninei ir elektroakustinei muzikai bei siekia pristatyti šios srities naujoves. 
LRT stop kadras
LRT stop kadras

„Menų spaustuvėje“ vyks festivalio „Jauna muzika“ penkių lietuviškų elektroakustinių kūrinių premjeros. Jose skambės kūriniai, kuriuos specialiai „Jaunai muzikai“ sukūrė Julius Aglinskas, Diana Čemerytė, Monika Sokaitė, Marius Baranauskas ir Albertas Navickas. Naujus opusus atliks styginių kvartetas „Art Vio“ ir perkusininkas Tomas Kulikauskas, baritonas Vaidrius Smilinskas, kai kurių kūrinių elektroninę partiją atliks ir patys autoriai.

„Šiais metais festivalį galime padalinti į tris blokus: didžiųjų koncertų bloką, festivalio klubo bloką ir paskaitų bloką“, – aiškina festivalio vadovas kompozitorius Martynas Bialobžeskis.

Pasak M. Bialobžeskio, jaunos muzikos sąvoka nereiškia jaunystės, ji apibrėžia elektroninės ir elektroakustinės muzikos naujoves, eksperimentus su erdve, garsu.           

„Festivalio, bent jau šio, tendenciją galima pamatyti, bandome parodyti plačią paletę žmonių, kuriančių elektroninę muziką, nes turime ir akademinės krypties atstovų, kurie turi akademinį išsilavinimą. Taip pat turime garso menininkų, jie ne undergroundo kultūra, tarsi kita pusė. Mes, aišku, kalbame apie eksperimentinę elektroninę muziką, kadangi yra nauja komanda, bandome pristatyti kuo įvairesnę paletę, galbūt tai yra išskirtinis bruožas“, – sako festivalio vadovas.

Šiemetinio festivalio užsienio svečiai pasirodys penktadienį ir šeštadienį. Penktadienį Menų spaustuvėje koncertą surengs Johanesas Kreidleris iš Vokietijos, o šeštadienį – svečias iš Jungtinių Valstijų, vienas žymiausių elektroninės muzikos pradininkų 78-erių Deividas Behrmanas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...