captcha

Jūsų klausimas priimtas

Leipcigo knygų mugėje – dėmesys Lietuvos autoriams

Leipcige (Vokietija) prasidėsiančiame svarbiausiame metų tarptautiniame literatūriniame renginyje – tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje – išskirtinis dėmesys lietuvių literatūros naujienoms.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Leipcige (Vokietija) prasidėsiančiame svarbiausiame metų tarptautiniame literatūriniame renginyje – tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje – išskirtinis dėmesys lietuvių literatūros naujienoms.

Leipcigo knygų mugė Europoje žinoma kaip profesionaliausia knygų gurmanų erdvė, kurioje itin išsamiai pristatomos ne tik visos Europos knygų naujienos, ypatingą dėmesį skiriant Rytų ir Centrinės Europos literatūrai, bet ir skiriamas didelis dėmesys kultūrinei programai, susitikimams ir pokalbiams su rašytojais, ir literatūrinėms parodoms.

Šiais metais Tarptautinių kultūros programų centras į kasmetinį renginį vyksta su nacionaliniu stendu, kuriame pristatys lietuvių literatūros naujienas, o tarp jų ir tris vaikams bei paaugliams skirtas elektronines interaktyvias knygas anglų kalba: Vytauto V. Landsbergio „Varlė bunkeryje“, Kęstučio Kasparavičiaus „Braškių diena“ ir Nomedos Marčėnaitės knygą „Lėlė“.

Į tarptautinę Leipcigo knygų mugės diskusijų programą įtrauktos ir trys lietuviškai literatūros tematikai skirtos diskusijos, kuriose dalyvaus švedų vertėjas, žurnalistas, publicistas ir kinematografininkas Jonas Ohmanas, knygos „Tarp pilkų debesų“ autorė, lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja Rūta Šepetys, tarp Kipro ir Lietuvos gyvenanti vertėja bei rašytoja Dalia Staponkutė, rašytoja Jutta Noak iš Vokietijos, poetai Marius Burokas, Donatas Petrošius, Gytis Norvilas, prozininkas Andrius Jakučiūnas bei meno kritikė, literatūros apžvalgininkė dr. Jurgita Ludavičienė. 

Lietuvišką kultūrinę programą Leipcigo knygų mugėje papildys ir vaikų knygų autoriaus, iliustruotojo Kęstučio Kasparavičiaus renginiai vaikams. Kęstutis Kasparavičius su mažaisiais mugės lankytojais ne tik skaitys savo kūrybos knygutes, bet ir pieš „Tikro Dydžio Žirafą“, kuri gali siekti 3 metrus ar net daugiau.

Lietuvos vardas nuskambės ir  knygos meno konkurso „Best Book Design from all over the World 2013“ apdovanojimuose. Leipcigo knygų mugėje Garbės padėka bus apdovanotas knygos menininkas Tomas Mrazauskas, apipavidalinęs Margaritos Matulytės knygą „Nihil obstat. Lietuvos fotografija sovietmečiu“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...