captcha

Jūsų klausimas priimtas

Telšiuose – „Lietuvos kultūros sostinės“ atidarymo renginiai

Telšiuose  prasidėjo „Lietuvos kultūros sostinės“ atidarymo renginiai. Mieste atidengta plokštė su istoriniu Žemaitijos žemėlapiu ir duris pirmą kartą atvėrė Telšių miesto arena, kurioje vyko koncertas „Sugrįžimai“.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

„Mes šitame žemėlapyje pamėginome sudėti ir sienų kaitos istoriją, ir aplinkybes, kaip keitėsi sienos ir kokie svarbiausi etnokultūriniai istoriniai momentai siejo dvi unikalias teritorijas, kuriose formavosi dvi potautės – lietuvių ir žemaičių“, – aiškina architektas profesorius Algirdas Žebrauskas.

„Čia dar prisideda simboliai, skulptūriniai akcentai, pavyzdžiui, Žemaitijos simbolis meška ir Aukštaitijos – žirgas. Simboliai ženklai, kurie ant sienos ribos susitinka“, – sako dailininkas profesorius Romualdas Inčirauskas.

Vakare iškilmingas koncertas „Sugrįžimai“ Telšių gyventojus ir svečius pakvietė į miesto areną. Čia koncertavo iš Žemaitijos sostinės kilę ar Telšiuose gyvenę menininkai. Šiais metais Telšiai pasiūlys per 70 įvairių renginių.

„Telšiai parengė projektą „Ant 7 kalvų, 7 meno kalbos“. Kalbėsime septyniomis meno kalbomis, renginiai vyks 7 mėnesius, nes Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant 7 kalvų. Septynetas lydės per visą mūsų šventę“, – projekto „Lietuvos kultūros sostinė 2016“ vadovas Linas Ulkštinas.

Be literatūros, muzikos, šokio, teatro ir kitų renginių, vienas iš svarbesnių – paminklo, skirto Durbės mūšiui, atidengimas, numatytas liepos mėnesį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...