Kultūra

2016.04.08 18:57

Energetikos ir technikos muziejus suskambės M. Kagelio muzika

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.08 18:57

Lietuvos ansamblių tinklas šeštadienį Vilniuje pristatys kompozitoriaus Mauricio Kagelio muzikinį portretą. Koncertui pasirinkta Energetikos ir technikos muziejaus erdvė, nes ten, pasak atlikėjų, esantys vamzdžiai ir turbinos labiausiai tiks M. Kagelio muzikai. 

Kompozitorius M. Kagelis praėjusio amžiaus viduryje išgarsėjo kaip šiuolaikinio muzikos teatro autorius. Jo kūriniuose įprastai teatro duobėje grojantis orkestras iškeliamas į sceną, o instrumentais tampa ir teatro mašinerijos garsai. Lietuvos ansamblių tinklas jau penketą metų pristato šiuolaikinių kompozitorių portretus.

„Siekiame „atverti“ tuos kompozitorius, kuriuos truputį girdėjome, truputį žinome, truputį matėme festivaliuose. Tai mes tai vadiname portretu“, – aiškina Lietuvos ansamblių tinklo vadovas, dirigentas Vykintas Baltakas.

Atlikėjai rengia ir savą M. Kagelio muzikos improvizaciją. Režisieriaus Oskaro Koršunovo sumanymu, choro „Jauna muzika“ dainininkai tampa televizoriaus žiūrėtojais, patogiai įsitaisiusiais ant sofos.

M. Kageliui skirta programa „Be kompleksų“ – tai bendras LAT, koncertų salės „Concertgebouw“ Briugėje ir ansamblio „Het Collectief“ projektas.

M. Kagelio muzikai skirtą koncertą repetuoja belgų ansamblis „Het kolektyv“, choras „Jauna muzika“ ir solistai. Koncerto premjera praėjusį mėnesį įvyko sausakimšoje Belgijos miesto Briugės „Koncertgebau“ salėje. Šeštadienį M. Kagelio muzika skambės Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje.